Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Kvůli poklesu počtu cestujících omezí od pondělí 8. března jihlavský dopravní podnik provoz

Dopravní podnik města Jihlavy (DPMJ) registruje od začátku roku výrazný pokles tržeb oproti stejnému období loni, a tak musí dočasně omezit provoz podobně, jako to udělá od příštího týdne i Kraj Vysočina na celém území Vysočiny. Od pondělí 8. března přecházejí v pracovní dny trolejbusové linky D a F obsluhující jihlavskou polikliniku na celodenní půlhodinový interval mezi jednotlivými spoji. Nyní jezdily v ranní a odpolední špičce po dvaceti minutách.
Autobusová linka č. 5, která obsluhuje Zbornou a spojuje také střed města a Královský vršek s jižní částí Jihlavy v oblasti Znojemské ulice, přejde na šedesátiminutový interval mezi jednotlivými spoji. K omezení spojů po půl páté odpoledne dojde také na lince č. 3, která obsluhuje Horní Kosov a firmu Bosch Diesel. Už nyní nejezdí v Jihlavě trolejbusy a autobusy označené v jízdních řádech poznámkou 'jede ve dnech školního vyučování.'

„Omezení dopravy nemá plošný charakter a úpravy děláme jen u malého procenta spojů, které vykazovaly opravdu velmi slabou obsazenost,“ uvedl předseda představenstva DPMJ Radim Rovner s tím, že se musí podnik vyrovnávat asi s 45% úbytkem cestujících a s tím spojenými výpadky příjmů. Počet přepravených osob a tržby z MHD byly do 21. února 2021 na úrovni 70 % loňské skutečnosti. Po 21. únoru registruje DPMJ podle Radima Rovnera další propad až na úroveň 55 % loňské skutečnosti.

Lidem hledajícím spojení platná od pondělí 8. března doporučujeme sekci webových stránek DPMJ označenou Změny jízdních řádů: https://www.dpmj.cz/zmeny-jizdnich-radu/ds-1039/p1=1911
kde jsou od páteční 12. hodiny nové jízdní řády zveřejněny. K dílčím přechodným úpravám ve vybraných jízdních řádech přistupuje od neděle 7. března u autobusů a od pondělí 8. března u vlaků také Kraj Vysočina. „Doporučujeme, aby si veřejnost odjezd svého spoje předem ověřila na dopravních portálech nebo u svého dopravce,“ informoval radní Kraje Vysočina pro dopravu a jihlavský zastupitel Martin Hyský.

Radovan DANĚK

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)