Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Policisté na Vysočině pátrali v neděli po dvou mužích, naštěstí našli oba v pořádku

V neděli 4. dubna ve večerních a nočních hodinách pátrali policisté na Vysočině po dvou mužích, kteří odešli z domova a jejich blízcí v obavě o jejich život a zdraví kontaktovali Policii České republiky. Oba muži byli nalezeni a v pořádku se vrátili ke svým rodinám.
V neděli 4. dubna deset minut po půl deváté večer přijali policisté oznámení o pohřešování devětašedesátiletého muže, který odešel kolem sedmnácté hodiny odpoledne z domu v malé obci na Havlíčkobrodsku. Měl namířeno ke svému sousedovi, k němuž ale nedošel. Vzhledem k tomu, že muž trpí zdravotními problémy, jeho rodina se bála o jeho život. Do pátrací akce se zapojilo několik policejních hlídek, včetně policejních psovodů. Policistům pomáhali také příslušníci Armády České republiky. Do pátrání byl nasazen také vrtulník Letecké služby Policie ČR. Během zjišťování podrobného popisu pohřešovaného muže bylo zjištěno, že v místní části Havlíčkova Brodu se pohybuje muž, který působí velmi zmateně. Muže přivezli strážníci Městské policie Havlíčkův Brod na místní obvodní oddělení k ověření totožnosti. Potvrdilo se, že se skutečně jedná o pohřešovaného muže. Po prohlídce lékařem si muže převzali jeho rodinní příslušníci.

Kolem dvaadvacáté hodiny přijali policisté další oznámení o pohřešování devětasedmdesátiletého muže z malé obce na Pacovsku na Pelhřimovsku. Muž odešel kolem osmnácté hodiny z místa svého bydliště společně se svým psem. Pohřešování oznámila policistům jeho dcera, která měla obavu o jeho život. Důvodem byla skutečnost, že i tento muž trpěl zdravotními obtížemi a ty mohly výrazně ovlivnit jeho orientaci v místě, kde se aktuálně pohyboval. Rozběhlo se pátrání, do kterého se zapojil také policejní vrtulník, který kolem půlnoci muže našel na cestě zhruba jeden kilometr od místa jeho trvalého bydliště. Muž byl v pořádku a do další péče si ho převzala jeho dcera.

Foto: ilustrační, policie ČR

mjr. JUDr. Dana ČÍRTKOVÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)