Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Navzdory nepříznivému počasí začíná Pelhřimov zdobit tisíce květin

Ačkoliv nás v těchto dnes provází nepřízeň aprílového počasí mohou i přesto obyvatelé a návštěvníci Pelhřimova obdivovat počáteční krásu květinových záhonů na různých veřejných prostranstvích, kterou zajišťují každoročně pracovníci Technických služeb města Pelhřimov. Ti vysadili do záhonů a do mobilních nádob celkem 3 000 kusů cibulovin a 650 macešek z toho 200 macešek zdobí Masarykovo náměstí.
Jedná se především o narcisy, tulipány a hyacinty. Zmíněnou jarní výzdobu, která vás zaujme mnoha barevnými odstíny můžete vidět rozkvétat na Masarykově náměstí, v Děkanské zahradě, na Karlově náměstí, Svatovítském náměstí, v ulici Arch. Janáka, Pod Kalvárií, na Kamenném mostě a v Městských sadech, kde probíhá od roku 2019 mechanizovaná výsadba cibulovin o rozloze 90 m2.

Další kvetoucí krásu je možné spatřit v ulici Tř. Legií před kinem Vesmír, kde byly na podzim roku 2020 založeny trvalkové záhony včetně výsadby cibulovin, jedná se o cca 1 100 kusů trvalek a 3 500 kusů cibulovin.
V letošním roce bude vysetý nový druh letničkové směsi – Strakonická louka, která vznikne na sídlišti Pražská. Zároveň proběhne po městě výsadba 4 400 kusů letniček.
Pelhřimov jenom kvete, je to skutečně dobré místo pro život.

Andrea UNTERFRANCOVÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)