Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: vandal poškodil plachtu altánu; sprejer načmáral černé nápisy a symboly na fasádu; žena čekala na oblečení marně

Škodu kolem osmi tisíc korun způsobil pachatel poškozením plachty v noci z pátku 9. dubna na sobotu na ulici Balinka v Měříně na Žďársku. Pachatel na přístupném pozemku na několika místech prořízl krycí plachtu altánu. Policisté na místě provedli ohledání a šetření. Případ zadokumentovali jako přestupek proti majetku, nadále provádí šetření a po pachateli pátrají. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázová.
Sprejer postříkal fasádu domu černými nápisy a symboly
Policisté prověřují případ sprejerství, ke kterému došlo v noci z pátku 9. dubna na sobotu v obci Bácovice na Pelhřimovsku. 'Pachatel zde posprejoval fasádu budovy černými nápisy a symboly, čímž majiteli způsobil škodu kolem deseti tisíc korun. Přivolaní policisté na místě provedli ohledání, šetření a zadokumentování. V případu zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, případ nadále prověřují a po pachateli pátrají', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová.

Zaplaceného zboží se žena nedočkala
Obětí podvodníka se stala žena z Jihlavska, která si objednala na internetu zboží, ale po zaplacení jej neobdržela. V březnu zareagovala na inzerát nabízející na internetovém portálu s bazarovým zbožím k prodeji různé oblečení celkem za necelé čtyři tisíce korun. 'Žena se s prodávajícím dohodla a zaslala na jeho účet peníze, zboží ale neobdržela. Po zaplacení se naopak prodávající odmlčel a již dále nereagoval. Podvedené ženě nebyly vráceny ani již zaplacené peníze', uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policisté případ šetří.

Řidič byl pod vlivem alkoholu
V pondělí 12. dubna jel před šestou hodinou ráno v Třebíči pětapadesátiletý řidič vozidla Toyota po ulici Hrotovická. 'Policisté u řidiče při dechové zkoušce naměřili hodnotu 1,44 promile alkoholu, opakovaná zkouška u něho ukázala obdobnou hodnotu. Policisté řidiči další jízdu zakázali a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Muži následně sdělili podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení', uvedla Jana Kroutilová.

Řidiči byli pod vlivem drog
Ze spáchání dopravního přestupku je podezřelý třiačtyřicetiletý řidič, kterého policisté zastavili v pondělí 12. dubna v Jemnici na Třebíčsku. 'Muž jel před třetí hodinou odpoledne s vozidlem VW Transporter po silnici na ulici Široká. Policisté u něho provedli test na zjištění ovlivnění návykovou látkou s pozitivní hodnotou na marihuanu. Policisté řidiči další jízdu zakázali', uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy, který policisté šetří.

Pozitivní hodnotu na drogy měl také čtyřiadvacetiletý řidič, kterého policisté zastavili v obci Studenec na Třebíčsku. V pondělí 12. dubna jel po páté hodině večer s vozidlem Audi. Test u muže ukázal pozitivní hodnotu na amfetamin a marihuanu. V další jízdě již řidič nesměl pokračovat. Podezřelý je ze spáchání dopravního přestupku.

Policisté zastavili v pondělí 12. dubna kolem osmé hodiny večer na ulici Pelhřimovská v Humpolci osobní auto Honda, jehož řidičem byl dvaadvacetiletý muž. 'Výsledek testu na drogy byl pozitivní na marihuanu. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasil. V další jízdě již pokračovat nesměl. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy', informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)