Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Univerzita třetího věku nabízí online kurz o duševním zdraví

Vzhledem k současné epidemické situaci se pro nadcházející akademický rok není možné přihlásit do kurzů Univerzity třetího věku Vysoké školy polytechnické Jihlava (U3V). Od podzimu budou pokračovat ve výuce posluchači, kterým byla v návaznosti na opatření vlády v souvislosti s pandemií koronaviru loni v březnu výuka přerušena. Jedná se o více než 600 posluchačů v Jihlavě i v dalších městech regionu, kde U3V působí - Velké Meziříčí, Třebíč, Pelhřimov a Žďár nad Sázavou. Stávajícím i novým posluchačům U3V nyní nabízí VŠPJ online kurz Základy psychohygieny aneb Jak si udržet duševní zdraví.
V prvním online kurzu U3V se posluchači seznámí se základy psychohygieny, tedy s tím, jak si udržet své psychické zdraví. Součástí kurzu budou přednášky, názorné prezentace, cvičení (např. autogenní trénink a vizualizace) i diskuze s lektorkou Mgr. Lucií Polákovou. Cílem je, aby se posluchači uměli vymezit vůči svému okolí, aby dokázali rozpoznat stres, nevyhovující životní podmínky, patologické vztahy a aby se uměli s nimi vypořádat.

Jednosemestrální kurz bude mít sedm dvouhodinových setkání prostřednictvím platformy ZOOM. „Účastníci vždy před výukou dostanou na e-mail pozvánku k výuce. Kliknou na odkaz a dále už postupují podle instrukcí lektorky,“ popisuje vedoucí Univerzity třetího věku VŠPJ Šárka Venkrbcová. „Pro plné využití všech možností kurzu bude občas potřeba kamera a mikrofon. Pokud vlastní zájemci o kurz notebook nebo tablet, vše potřebné zpravidla již mají,“ dodává Venkrbcová.

Výuka bude probíhat vždy v úterý od 15 hodin, první lekce proběhne v úterý 20. dubna. Kurzovné činí 360 Kč, pokyny k platbě a další informace obdrží účastníci po vyplnění přihlášky zde.

Univerzita třetího věku VŠPJ je od března 2005 otevřena široké veřejnosti. Za tu dobu jejími kurzy prošlo již téměř 2 000 absolventů. Zájemcům o studium nabízí U3V všeobecné, zájmové a neprofesní vzdělávání na vysokoškolské úrovni (např. trénink mozku, kurzy cizích jazyků, práce s PC, tvorby rodokmenu, dějin a geografie). Ke studiu mohou být přijati občané České republiky starší 55 let s ukončeným středoškolským vzděláním. Absolventi získávají potvrzení o absolvování, nikoliv však akademický titul, a mohou se účastnit slavnostní promoce v aule vysoké školy.

Vendula MAREŠOVÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)