Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Srneček opustil velkomeziříčský hřbitov

Srnec ze hřbitova na Karlově ve Velkém Meziříčí odešel sám. Zaměstnanci technických služeb nebyli od neděle ve hledání srnce úspěšní a úterní sníh, ve kterém nebyly žádné stopy, je utvrdil v přesvědčení, že srnec našel cestu ven. Uvedla to mluvčí velkomeziříčské radnice Zuzana Najtová.
Srnec se na hřbitově usadil někdy před velikonočními svátky. Koncem března začaly pracovníkům technických služeb chodit první stížnosti na poničenou výsadbu na hřbitově. Zvíře si totiž pochutnávalo na květinách na hrobech, nejvíce pak na maceškách.

Velkomeziříčský hřbitov se rozkládá na ploše devíti hektarů. Menší část zabírají hrobová místa, zbytek tvoří zeleň. Srnec se tam má kde schovat i kde přenocovat a protože lidé na jaře na hrobech sází květiny, má i luxusní potravní nabídku.

Zaměstnanci technických služeb se zvíře pokoušeli ze hřbitova vyhnat, ovšem úspěšní nebyli, nepomohl ani veterinář s narkotizační puškou. Naštěstí zvíře nakonec usoudilo, že už to na hřbitově nebude to 'pravé ořechové' a areál dobrovolně opustilo.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)