Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Hasiči v pelhřimovské nemocnici skončí, covid lůžka jsou obsazena se sedmdesáti procent

Sedm hasičů, kteří vypomáhají v nemocnici v Pelhřimově, odsud odejde ve čtvrtek 15. dubna. Do konce měsíce zůstanou v nemocnici tři vojáci, kteří asistují v odběrovém stanu před hlavní lůžkovou budovou nemocnice při odběrech antigenních a PCR testů. Uvedla to mluvčí pelhřimovské nemocnice Alexandra Knapová.
Mluvčí informovala, že situace se mírně zlepšuje, počet hospitalizovaných pacientů s onemocněním COVID-19 klesá. 'Lůžka standardní péče vyhrazena pro covid pozitivní pacienty v nemocnici jsou obsazena ze 70 procent, kdy je hospitalizováno 38 pacientů. Na umělou plicní ventilaci jsou připojeni tři pacienti', informovala.

Hasiči, kteří nemocnici na pomoc nastoupili 25. února, vypomáhají na anesteziologicko-resuscitačním oddělení, urgentním příjmu a lůžkových odděleních COVID zóny. Pracují ve dvanácti hodinových směnách. Zdravotnickému personálu asistují při hygienické péči o pacienty, při polohování včetně úpravy lůžka nebo při podávání stravy.

'Nemocnice Pelhřimov děkuje hasičům za jejich pomoc, každodenní vysoké dávky empatie a tolerance. Kromě toho, že pacientům pomáhali zvládat jejich zdravotní obtíže, byli jim i velkou psychickou oporou. Hasiči nastupovali na každou směnu s odhodláním a elánem', doplnila A. Knapová.
Naposledy 21 hasičů vypomáhalo v pelhřimovské nemocnici od 12. do 31.ledna.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)