Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku. krádež kola; opilý řidič s kradeným autem ujížděl policistům; krádež zahradního nábytku

Policisté prošetřují případ krádeže jízdního kola z pondělí 19. dubna mezi pátou hodinou ráno a třetí hodinou odpoledne na ulici Na Výšině v Havlíčkově Brodě. Jízdní kolo Dema pachatel vzal z přístupného a nezajištěného prostoru v suterénu domu a další jízdní kolo se pokusil odcizit. Svým jednáním majiteli způsobil škodu kolem šesti tisíc korun. Policisté případ prošetřují jako přestupek proti majetku a po pachateli pátrají. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
Opilý řidič se snažil policistům ujet
Policistům se podařilo dopadnout muže, který odcizil vozidlo, hlídce se snažil ujet, byl pod vlivem alkoholu a řídil auto, i když to má zakázáno. Navíc u sebe měl ještě cizí doklady a peněženku. V pondělí 19. dubna zaregistrovali policisté v Jihlavě kolem třetí hodiny ráno vozidlo Škoda Octavia, které chtěli zkontrolovat. Jeho řidič jel směrem na ulici Kosovská, na výzvu k zastavení nereagoval a místo toho začal ujíždět směrem na obec Kosov. Hlídka vyjela okamžitě za ním. Řidič s vozidlem následně vyjel mimo komunikaci, kde automobil uvízl na rozbahněné louce. Poté se muž ještě pokusil o útěk, úspěšný ale nebyl. Policisté ukrytého muže v krátké době nalezli a s pouty na rukou je následoval zpět. Při provedené dechové zkoušce řidiči naměřili hodnotu 0,54 promile alkoholu a opakovaná zkouška u něho ukázala hodnotu ještě vyšší. Dále policisté zjistili, že se jedná o devětadvacetiletého muže z Třebíčska, který má od března na základě rozhodnutí městského úřadu uložen zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to na jeden rok.
Výčet prohřešků řidiče ale ani poté ještě neskončil. Policisté totiž zjistili, že řidič není majitelem vozidla, se kterým jel. Automobil muž totiž odcizil na území jiného kraje. Muž měl dále u sebe cizí doklady, jednalo se o občanské a řidičské průkazy, a také peněženku, která rovněž nebyla jeho. Všechny věci policisté zajistili, provedli také prohlídku vozidla. Automobil si následně převzal zpět jeho majitel.
Podezřelého muže policisté zadrželi a umístili ho do policejní cely. Devětadvacetiletý muž je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Zadrženého muže si převzali policisté z příslušného kraje k dalšímu trestnímu řízení, kde je dále prověřována také ostatní spáchaná trestná činnost.
Vzhledem k neuposlechnutí výzvy policistů a jízdě pod vlivem alkoholu je muž podezřelý ještě ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku a přestupku na úseku dopravy. Přestupky policisté šetří. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Foto: auto v bahně

Střet dvou aut si vyžádal lehká zranění a škodu téměř 300 tisíc korun
V úterý 20. dubna došlo kolem půl deváté ráno na silnici třetí třídy mezi Chotěboří a Nejepínem na Havlíčkobrodsku ke střetu dvou vozidel. Řidič vozidla Hyundai jel ve směru na Chotěboř, přičemž z opačného směru jel řidič vozidla Škoda. 'V místě zatáčky došlo z dosud nezjištěných příčin ke střetu vozidel. Oba řidiče transportovali záchranáři s podezřením na lehké zranění na ošetření do nemocnice. Policisté u obou provedli dechové zkoušky, které vykázaly negativní výsledky. Způsobená škoda, ke které při nehodě došlo, byla předběžně vyčíslena na téměř tři sta tisíc korun', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Policisté vše zadokumentovali a zjišťování příčiny a okolností dopravní nehody je předmětem dalšího šetření.

Krádež zahradního nábytku
Policisté pátrají po pachateli, který v autokempu u Pilské nádrže ve Žďáře nad Sázavou ukradl zahradní nábytek. K činu došlo v době od začátku dubna do pondělí 19. dubna. 'Pachatel z terasy u budovy odvezl zahradní lavici i se stolem, čímž majiteli způsobil škodu kolem pěti tisíc korun. Policisté na místě provedli ohledání a šetření. Případ zadokumentovali jako přestupek proti majetku a nadále ho prošetřují', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová.

Muž řídil auto přes uložený zákaz
Ze spáchání trestného činu je podezřelý šestadvacetiletý muž z Třebíčska, který řídil auto přes uložený zákaz. V úterý 20. dubna jel řidič před devátou hodinou dopoledne s automobilem v Třebíči po ulici Znojemská. 'Policisté při kontrole zjistili, že řidičem je muž, který má soudem uložený trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel. Testu na zjištění ovlivnění návykovou látkou se muž odmítl podrobit, stejně jako lékařskému vyšetření, dopustil se tak přestupkového jednání. Policisté sdělili muži podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení', uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)