Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Světská svatojánská pouť ve Žďáře nad Sázavou je odložena na září

Odložit na září se rozhodli zástupci radnice ve Žďáře nad Sázavou světskou část svatojánské pouti. Tradiční květnová akce, která patří co do počtu atrakcí k největším v republice, se uskuteční v průběhu prvního zářijového týdne, přičemž na hlavní pouťové veselí bude o víkendu 4. a 5. září.
Pouť ovšem nebude tak rozsáhlá jako obvykle, rozhodně nepůjde o stovku atrakcí a dvě stovky prodejních stánků; míru omezení město zvažuje. Květnová svatojánská pouť byla ve Žďáře kvůli šířícímu se koronaviru zrušena i loni s tím, že se odehraje v náhradním termínu v září, nicméně z důvodu opětovného zpřísnění podmínek týkajících se veřejných akcí k tomu nakonec nedošlo.

V souvislosti se zrušením veškerých hromadných kulturních a společenských akcí s datem konání do posledního června, které s ohledem na epidemiologickou situaci schválili žďárští radní, je bez náhrady odvoláno pálení čarodějnic a jasno zatím není u červnového dne Žďáru. Ten bude možná přesunutý buď do letních měsíců, anebo se může stát součástí zářijových Slavností jeřabin.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)