Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: odsouzený recidivista opět kradl; škoda na autě za 50 tisíc; počmárané kontejnery u hřbitova

Policie pátrá po jednatřicetiletém recidivistovi, který ve středu 21. dubna po jedenácté hodině dopoledne v obchodním domě v Jihlavě ukradl dvě páječky v hodnotě za necelý jeden tisíc korun a schoval je pod oblečení. Pokladnou se poté snažil projít, aniž by zaplatil, zastavil ho ale pracovník ostrahy a na místo byli přivoláni policisté, kteří zloděje odvezli na policejní oddělení, kde mu sdělili podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Muž byl v minulosti za majetkovou trestnou činnost trestán již opakovaně. Vloni v létě byl odsouzen k podmínce se zkušební dobou na dva a půl roku. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Poškození zaparkovaného auta
Policisté prověřují případ poškození zaparkovaného auta v Jihlavě. 'Majiteli vznikla předběžně vyčíslená škoda padesát tisíc korun. V době od sobotního rána 17. dubna do nedělního večera poškodil pachatel vozidlo značky Ford Kuga, kdy vyryl do laku karoserie několik rýh', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté provedli šetření a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci. Po pachateli policisté pátrají.

Agresivní opilec skončil na záchytce
V úterý 20. dubna byli policisté po čtvrté hodině odpoledne přivoláni k domu v Moravských Budějovicích na Třebíčsku, kde se nacházel v bytě opilý muž, který poškozoval věci ve svém okolí a vyhrožoval partnerce. Na místo vyjeli policisté situaci prověřit. 'Muž se choval agresivně, při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 3,27 promile alkoholu. Opilého muže zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Čtyřicetiletý muž je podezřelý ze spáchání přestupku proti občanskému soužití, který policisté šetří', uvedla Jana Kroutilová.

Vandal počmáral u hřbitova kontejnery
V Nové Vsi u Chotěboře na Havlíčkobrodsku v době od večerních hodin pondělí 19. dubna do čtvrté hodiny odpoledne následujícího dne neznámý pachatel v blízkosti místního hřbitova posprejoval modrou barvou čtyři kontejnery na odpad, čím způsobil škodu kolem jednoho tisíce korun. 'Policisté na místě provedli ohledání a šetření. Případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci a po pachateli pátrají', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová.

Opilý cyklista boural
Ve středu 21. dubna havaroval v Telči na Jihlavsku cyklista, který se při nehodě zranil. Před pátou hodinou odpoledne jel muž na jízdním kole po ulici Štěpnická ve směru k ulici Jihlavská. 'V zatáčce vyjel do protisměru a následně havaroval. Při nehodě se cyklista zranil a byl převezen do jihlavské nemocnice na ošetření. Policisté provedli ohledání a šetření. Při dechové zkoušce byla naměřena u cyklisty hodnota 0,12 promile alkoholu', uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Dopravní nehodu policisté šetří.

Řidiči pod vlivem marihuany nepředložili řidičáky
Ze spáchání dopravních přestupků je podezřelý devětadvacetiletý řidič, kterého policisté zastavili ve středu 21. dubna v Třebíči. Muž jel před jedenáctou hodinou dopoledne s vozidlem Škoda Felicia po silnici na ulici Račerovická. 'Policisté u něho provedli test na zjištění ovlivnění návykovou látkou s pozitivní hodnotou na marihuanu. Policisté řidiči další jízdu zakázali. Lékařskému vyšetření se bezdůvodně odmítl podrobit a při kontrole nepředložil řidičský průkaz. Požití drog před jízdou muž přiznal. Řidič je podezřelý ze spáchání přestupků na úseku dopravy, které policisté šetří', informovala mluvčí Jana Kroutilová.

Doplnila, že pozitivní hodnotu na drogy měl také čtyřiatřicetiletý řidič, kterého policisté zastavili ve Stříteži na Třebíčsku. Ve středu 21. dubna jel před druhou hodinou odpoledne s vozidlem Mazda. 'Test u muže ukázal pozitivní hodnotu na marihuanu. Také tento řidič nepředložil řidičský průkaz. V další jízdě již nesměl pokračovat. Muž je podezřelý ze spáchání dopravních přestupků', dodala Jana Kroutilová.

Ve středu 21. dubna krátce před sedmou hodinou večer zastavili policisté na silnici první třídy v Pelhřimově osobní auto Honda. 'V rámci silniční kontroly osmadvacetiletého řidiče vyzvali k podrobení se testu na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami, což bezdůvodně odmítl. Taktéž se odmítl podrobit lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu. Dále provedená lustrace ukázala, že muž není vlastníkem příslušného řidičského oprávnění. Policisté mu na místě další jízdu zakázali', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Muž je podezřelý ze spáchání přestupků na úseku dopravy, kterými se dále bude zabývat příslušný správní orgán.

Žena za volantem byla pod vlivem drog
Policisté zastavili ve středu 21. dubna kolem půl čtvrté odpoledne na ulici Husova ve Žďáře nad Sázavou osobní auto Renault, jehož řidičkou byla čtyřiačtyřicetiletá žena. 'Výsledek testu na drogy byl pozitivní a vykázal přítomnost kokainu. Policisté ženu vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasila. V další jízdě již pokračovat nesměla. Policisté případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy', uvedla policejní mluvčí S. Rázlová.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)