Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: policisté hledali dezorientovaného muže; herní konzole za 15 tisíc se muž nedočkal

Po muži, který se ztratil na Náměšťsku na Třebíčsku pátrali ve čtvrtek 29. dubna policisté, kteří po čtvrté hodině ráno přijali na tísňové lince oznámení od muže, který mluvil značně zmateně a nesouvisle, byl zjevně pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky. Uvedl, že už dobu bloudí lesem a neví, kde je, ani jak se odsud dostat. Policisté na základě získaných informací vytipovali, že by se mohlo jednat o lokalitu obcí Březník – Sudice. Lokalitu začaly propátrávat policejní hlídky a do hledání muže se zapojili také policejní psovodi. Před devátou hodinou dopoledne se policistům podařilo devětatřicetiletého muže nalézt. Byl u Březníka v blízkosti hřiště, drobně poraněný a stále dezorientovaný. Policisté mu poskytli potřebnou pomoc a přivolali záchranáře. Při dechové zkoušce muži naměřili hodnotu přes dvě promile alkoholu a pozitivní měl také test na přítomnost amfetaminu. Po vyšetření lékařem policisté muže převezli na záchytku k vystřízlivění. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Zaplaceného zboží se muž nedočkal
Obětí podvodníka se stal muž z Havlíčkova Brodu, který si objednal na internetu zboží, ale po zaplacení jej neobdržel. 'Zareagoval na inzerát nabízející na internetovém portálu s bazarovým zbožím k prodeji herní konzoli za patnáct tisíc korun. Muž se s prodávajícím dohodl a zaslala na jeho účet jeden tisíc korun, které prodávající zdůvodnil jako zálohu na dovoz zboží do místa bydliště kupujícího. Druhý den si nechal prodávající zaslat zbývající částku s tím, že zboží už je na cestě. Zboží ale kupující neobdržel, naopak se prodávající odmlčel a je nekontaktní', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Podvedenému muži nebyly vráceny ani zaplacené peníze. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání přečinu podvodu.

Čtyřiasedmdesátiletý muž nadýchal přes dvě promile
Ve středu 28. dubna byli policisté ve Žďáře nad Sázavou před devátou hodinou večer přivoláni na ulici Chelčického, kde seděl na zemi muž. 'Policisté na místě a zjistili, že se jedná o čtyřiasedmdesátiletého opilého muže. Muž nebyl schopen samostatné chůze ani srozumitelné komunikace, nebyl schopen se o sebe postarat, proto jej policisté odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Při dechové zkoušce mu byla naměřena hodnota 2,38 promile alkoholu', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová.

Řidič byl pod vlivem alkoholu
Ve čtvrtek 29. dubna jel po druhé hodině odpoledne čtyřiapadesátiletý řidič vozidla Peugeot ve směru od Světlé nad Sázavou na Dolní Město. Vozidlo zastavili policisté. Při kontrole zjistili, že je řidič pod vlivem alkoholu. 'Při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 1,54 promile alkoholu a obdobnou hodnotu u muže ukázala také opakovaná zkouška. Policisté řidiči další jízdu zakázali a přišel o řidičský průkaz. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují', uvedla J. Kroutilová.

Řidič byl pod vlivem kokainu
Ze spáchání dopravního přestupku je podezřelý čtyřiatřicetiletý řidič, kterého policisté zastavili ve čtvrtek 29. dubna v Jihlavě. Muž jel po deváté hodině dopoledne po ulici Hradební s vozem Škoda Octavia. 'Policisté u něho provedli test na zjištění ovlivnění návykovou látkou s pozitivní hodnotou na kokain. Policisté muži další jízdu zakázali. Je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy, který policisté šetří', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová.

Muž řídil auto přes uložený zákaz
Ze spáchání trestného činu je podezřelý čtyřiapadesátiletý muž. Ve čtvrtek 29. dubna jel před šestou hodinou ráno s automobilem Dacia v Pelhřimově po ulici K Silu. Automobil zastavila policejní hlídka. 'Policisté při kontrole zjistili, že řidič automobilu má od loňského jara uložen soudem mimo jiné trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to až do podzimu roku 2022. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ policisté prověřují', uvedla J. Kroutilová.

Řidič je podezřelý z přestupků
Ve čtvrtek 29. dubna zastavili policisté po třetí hodině odpoledne v Třebíči vozidlo Mazda, jehož řidič jel ve směru od ulice V. Nezvala na ulici Sucheniova. 'Dechová zkouška byla u čtyřiačtyřicetiletého řidiče negativní, test na zjištění ovlivnění návykovou látkou byl pozitivní na amfetamin. Lékařskému vyšetření se muž odmítl bezdůvodně podrobit. Řidičský průkaz u sebe neměl, neboť ho nevlastní', uvedla mluvčí Jana Kroutilová. Muž již v další jízdě nesměl pokračovat. Je podezřelý ze spáchání přestupků na úseku dopravy, které policisté šetří.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)