Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Dvacetiletý opilý muž v bytě v Třebíči bodnul ženu do břicha, skončil ve vazbě

Dvacetiletý muž způsobil své přítelkyni po předchozím konfliktu těžké zranění v pátek 23. dubna večer v bytovém domě v Třebíči, kdy ji bodl do břicha kuchyňským nožem. Žena skončila v nemocnici a podrobila se operaci. Policisté násilníka krátce po činu zadrželi a obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Policisté provedli u zadrženého muže dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 1,71 promile alkoholu. Podezřelý muž následně skončil v policejní cele.

Kriminalisté provedli ohledání místa činu, šetření a zajistili také stopy, včetně kuchyňského nože. Zahájili prověřování, provedli výslechy a shromáždili důkazy.

Policejní komisař zahájil trestní stíhání dvacetiletého muže z Brněnska. „Muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví,“ řekl npor. Mgr. Milan Špaček, vedoucí oddělení obecné kriminality.

Obviněný muž byl v minulosti vyšetřován v souvislosti s výtržnictvím.

Násilný čin se stal v bytě, kde spolu muž se ženou bydleli. Muž je obviněn z toho, že v podnapilém stavu po předchozím slovním a následně i fyzickém napadání, ženu bodl nožem do břicha. Poté přivolal zdravotnickou záchrannou službu a následně ho zadrželi policisté.

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby a policisté ho eskortovali do věznice.

Případ kriminalisté dále vyšetřují.

„Za zvlášť závažný zločin lze uložit trest odnětí svobody až na deset let,“ dodal vedoucí třebíčských kriminalistů.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)