Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: recidivista s komplicem kradli mobily; nález munice z druhé světové války; krádež kola

Ze spáchání trestného činu je podezřelý devětadvacetiletý muž z Havlíčkobrodska, který ukradl v obchodním domě v Jihlavě zboží v hodnotě za více než třináct tisíc korun. Ve středu 12. května kolem třetí hodiny vzal společně se svým komplicem v prodejně dva mobilní telefony s boxy oba muži se snažili zboží z obchodu odnést bez zaplacení. Zastavil je ale pracovník ostrahy a na místo byli přivoláni policisté. Odcizené zboží muži vydali. Policisté odvezli oba na oddělení policie. Provedeným šetřením zjistili, že devětadvacetiletý muž kradl v obchodě navíc ještě v pondělí, kdy si před devátou hodinou dopoledne odnesl z prodejny telefony v hodnotě přes šest tisíc korun. Policejní inspektor sdělil muži podezření ze spáchání trestného činu krádeže, případ je řešen ve zkráceném přípravném řízení. Jeho jednadvacetiletý spolupachatel je podezřelý ze spáchání přestupku proti majetku. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Nález dělostřelecké pancéřové střely
Ve středu 12. května přijali policisté po deváté hodině dopoledne oznámení o nálezu předmětů připomínajících munici na pozemku u domu v Okříškách na Třebíčsku, a to při provádění výkopových prací. 'Na místo vyjeli policisté, kteří lokalitu nálezu zajistili, a přivolán byl také policejní pyrotechnik. Pyrotechnik určil, že se jedná o dělostřelecké protipancéřové střely z období druhé světové války. Munici pyrotechnik zajistil a odvezl k odborné likvidaci', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová.

Krádež kola za bílého dne
Policisté prošetřují případ krádeže jízdního kola, ke kterému došlo na ulici Dolní ve Světlé nad Sázavou na Havlíčkobrodsku. K případu došlo v úterý 11. května kolem čtvrté hodiny odpoledne. 'Pachatel využil nestřežených deseti minut a odcizil jízdní kolo GT, které bylo volně odložené za vstupními dveřmi. Majiteli tak vznikla škoda kolem šesti tisíc korun', uvedla mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Policisté na místě provedli ohledání, šetření a zadokumentování. Případ prošetřují jako přestupek proti majetku a po pachateli pátrají.

Opilý muž ukradl přepravky s prázdnými vratnými lahvemi
Ze spáchání trestného činu je podezřelý dvaadvacetiletý muž z Jindřichohradecka, který ukradl zboží a utekl, policisté ho v krátké době dopadli. 'Jedná se o recidivistu, který byl v minulosti za majetkovou trestnou činnost již soudně trestán. Vloni v létě byl odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody se zkušební dobou až do poloviny roku 2023. Přesto muž ve středu 12. května odcizil v Jemnici na Třebíčsku kolem čtvrté hodiny odpoledne z nákladové rampy obchodu dvě přepravky s prázdnými lahvemi. Přepravky odnesl a rychle v jiné prodejně zpeněžil. Krádež byla následně oznámena policii a na místo jela hlídka. Policisté podezřelého vypátrali v parku, muž se ještě pokusil o útěk, který mu ale nevyšel. Policisté ho zajistili', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Muž byl pod vlivem alkoholu a choval se agresivně, při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 1,83 promile alkoholu. Opilého muže odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Případ policisté prověřují, muž je podezřelý ze spáchání přečinu krádeže

Řidič byl pod vlivem marihuany a amfetaminu
Policisté zastavili ve středu 12. května kolem desáté hodiny dopoledne na ulici Radětínská v Pelhřimově auto Volkswagen. 'Devětatřicetiletý řidič se v rámci kontroly podrobil testu na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami, výsledek vykázal přítomnost marihuany a amfetaminu. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, což bezdůvodně odmítl. V další jízdě již pokračovat nesměl', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Z přestupku na úseku dopravy se bude zodpovídat před příslušným správním orgánem.

Za volant usedl muž bez řidičáku
Ve středu 12 května krátce po čtvrté hodině odpoledne kontrolovala policejní hlídka na ulici F. Bílka v Pelhřimově osobní auto Škoda, jehož řidičem byl devatenáctiletý muž. 'Provedená lustrace ukázala, že muž není vlastníkem řidičského oprávnění. Policisté mu na místě zakázali další jízdu a vše zadokumentovali. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán', uvedla policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Muž bez řidičáku byl pod vlivem drog
Ze spáchání trestného činu je podezřelý devětatřicetiletý muž, který řídil vozidlo, i když to má soudem zakázáno. Ve středu 12. května jel řidič automobilu kolem osmé hodiny dopoledne v Jihlavě po ulici Průmyslová. Policisté zjistili, že řidičem je muž, který má soudem mimo jiné uložený trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na dobu tří let, usednout za volant by směl až na podzim příštího roku. Policisté u něho provedli test na zjištění ovlivnění návykovou látkou s pozitivní hodnotou na amfetamin a marihuanu. Lékařskému vyšetření se odmítl bezdůvodně podrobit', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. V další jízdě již řidič nesměl pokračovat. Muži sdělili policisté podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení. Dále se řidič dopustil přestupkového jednání na úseku dopravy, které policisté šetří.

Řidiči pod vlivem alkoholu
Ve středu 12. května jel po deváté hodině dopoledne v Třebíči ve směru k Žerotínovu náměstí padesátiletý řidič vozidla Škoda Superb, kterého policisté zastavili a provedli kontrolu. U řidiče při dechové zkoušce naměřili hodnotu 0,93 promile alkoholu a obdobnou hodnotu u něho ukázala také opakovaná zkouška. Policisté řidiči další jízdu zakázali a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Muž je podezřelý ze spáchání závažného přestupku na úseku dopravy, který policisté šetří.

Před jedenáctou hodinou dopoledne zastavili policisté v Jemnici vozidlo Renault, jehož řidička jela po ulici Velká Brána. U jednapadesátileté ženy při dechové zkoušce naměřili hodnotu 1,7 promile alkoholu a opakovaná zkouška u ní ukázala hodnotu ještě vyšší. V další jízdě již žena nesměla pokračovat a přišla o řidičský průkaz. Řidička je podezřelá ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)