Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Do Telče a okolních měst zavítají v sobotu veteráni, třeba Porsche, Ferrari či Cadillac

Milovníci veteránů si přijdou na své v sobotu 5. června. Do centra Telče zavítají stroje, které psaly automobilovou historii. Druhý ročník Spring Classic sem zavede zhruba stovku posádek.
Hodnotné skvosty začnou do města přijíždět kolem 14:30 ve směru z Horní Cerekve. Nejzajímavějším místem k jejich sledování bude prostranství u Mariánského sloupu na telčském náměstí Zachariáše z Hradce, kde všechny účastníky čeká zhruba desetiminutová pauza před časovou kontrolou. Dále budou pokračovat Horní branou do Mysletic a Dačic.

Startovní pole slibuje skvělou podívanou, vždyť průměrný rok výroby všech přihlášených vozidel se zastavil na hodnotě 1973. Diváci se můžou těšit na legendární i méně známé značky – jmenujme například Jaguar, MG, Mercedes-Benz, Austin Healey, DeLorean, Porsche, Ferrari, Buick, Alfa Romeo nebo Triumph. Nejstarším strojem na trati by měl být Cadillac La Salle 50 z roku 1937, silně zastoupena jsou 60. a 70. léta minulého století, když auta vyrobená v tomto období tvoří dvě třetiny účastníků.

Spring Classic odstartuje z Jindřichova Hradce a trasa vede přes Stráž nad Nežárkou, Novou Bystřici, Strmilov a Žirovnici do Kamenice nad Lipou, kde mají posádky přestávku na oběd. Poté se přes Počátky, Horní Cerekev, Telč, Dačice a Slavonice vrátí zpátky do České Kanady. Cíl soutěže je opět na náměstí v Jindřichově Hradci.

Více informací včetně kompletního přehledu obcí na trase s časy průjezdu najdete na oficiálních internetových stránkách www.springclassic.cz.

Foto: Ondřej Kroutil

Pavel KACEROVSKÝ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)