Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: zaplatil 20 tisíc, zboží nemá; krádež notebooku z auta, nenechávejte cenné věci ve voze; vandal posprejoval vrata u garáže

Více jak dvacet tisíc zaplatil muž z Třebíčska za grafickou kartu, kterou si objednal přes inzerát na internetu. Po vzájemné komunikaci zaslal dle požadavku prodejce na cizí bankovní účet částku přes dvacet tisíc korun. Zakoupené zboží ani své peníze však již zpět nedostal. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu. Policisté v souvislosti s tímto případem opětovně apelují na veřejnost, aby při nakupování přes internet byla velmi obezřetná. Zvláště při platbách za zboží či služby, které jsou vyžadovány předem prostřednictvím bankovního převodu, je nutné dbát mimořádné opatrnosti. Pravděpodobnost, že naletí podvodníkovi, je velká zejména v případech, kdy je cena výrazně nižší, než je na běžném trhu. Buďte velmi obezřetní při provádění platby předem a nezasílejte peníze na nedůvěryhodné účty. Můžete tak přijít o své našetřené peníze. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
Zloděj ukradl z auta notebook
Policisté prověřují případ krádeže notebooku z vozidla, kdy ve středu 26. května na ulici Jiráskova v Jihlavě pachatel mezi pátou a půl šestou večer vnikl do zaparkovaného auta a ukradl notebook. 'Majiteli tak vznikla škoda kolem patnácti tisíc korun. Policisté na místě provedli ohledání, šetření a zadokumentování. Případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a po pachateli pátrají', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová.
V souvislosti s tímto případem policisté apelují na občany, aby ve vozidlech nenechávali viditelně odložené peněženky, mobilní telefony, notebooky, tablety, kabelky, tašky a jiné cenné věci. Osamoceně stojící vozidlo je pro pachatele snadným terčem. K vloupání do vozidla může pachatele zlákat i jakákoli jiná viditelně odložená věc. Pokud pachatel vidí ve vozidle věc, kterou se rozhodne odcizit, nebude se určitě snažit vloupat se do automobilu šetrně. Škoda, kterou poškozením vozidla způsobí, mnohdy mnohonásobně překročí cenu odcizené věci. Pachatel se krádeže dopouští za účelem zisku. Věc, kterou odcizí, rychle prodá nebo vyhodí, takže už ji s největší pravděpodobností nikdy neuvidíte. Dále je nutné myslet také na to, že při krádeži mobilního telefonu, notebooku či tabletu se může pachatel dostat k vašim soukromým komunikacím a materiálům, osobním informacím i všem dalším uloženým datům.

Sprejer počmáral vrata u garáže
Policisté prověřují případ sprejerství, ke kterému došlo v době od konce letošního ledna na ulici Zahradnického v Havlíčkově Brodě. 'Pachatel zde posprejoval stěnu řadové garáže, kde nastříkal černé nápisy. Majiteli tak vznikla škoda přes dva tisíce korun', uvedla S. Rázlová. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci. Případ nadále prověřují a po pachateli pátrají.

Test byl u řidičky pozitivní na drogy
Policisté zastavili v sobotu 29. května kolem půl druhé odpoledne na ulici Okružní ve Žďáře nad Sázavou osobní auto Citroen, jehož řidičkou byla dvaatřicetiletá žena. 'Výsledek testu na drogy vykázal přítomnost amfetaminu. Policisté ženu vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasila', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová. V další jízdě již pokračovat nesměla. Policisté případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy.

Muž řídil pod vlivem alkoholu
Policisté zastavili v sobotu 29. května kolem půl jedenácté dopoledne na ulici 1. Máje v Hrotovicích na Třebíčsku osobní auto Škoda, jehož řidičem byl jednačtyřicetiletý muž. 'Součástí kontroly byla dechová zkouška a muž nadýchal 0,93 promile alkoholu. Naměřené hodnoty opakovaných měření byly 1,07 a 1,13 promile. Policisté muži zakázali další jízdu a vše zadokumentovali. Případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky', uvedla S. Rázlová.

Maření výkonu úředního rozhodnutí
Devětačtyřicetiletého řidiče, který za volant vozidla usedl v době zákazu, odhalili v sobotu 29. května policisté z Kamenice nad Lipou. Vozidlo Saab kontrolovala policejní hlídka kolem půl jedenácté večer u Lidmaně na Pelhřimovsku. 'Provedenou lustrací policisté zjistili, že muž má vyslovený zákaz řízení od letošního ledna, a to na dobu jednoho roku. V další jízdě již pokračovat nesměl. Policisté vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí', informovala mluvčí Stanislava Rázlová.

Za volant muž usedl v době zákazu a opilý
V pátek 28. května krátce před jedenáctou hodinou večer zastavili policisté v Ledči nad Sázavou na Havlíčkobrodsku osobní auto Škoda. 'Provedená lustrace ukázala, že jeho osmadvacetiletý řidič má okresním soudem od konce roku 2019 vyslovený zákaz řízení a za volant vozidla nesmí usednout do února roku 2022. Řidič se v rámci kontroly dále podrobil dechové zkoušce. Její naměřená hodnota činila 1,41 promile alkoholu. Výsledek opakovaného měření byl 1,39 promile. Policisté muži na místě další jízdu zakázali', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Svým jednáním naplnil znaky skutkové podstaty trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)