Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: nález ručního granátu z druhé světové války; silně opilá žena skončila na záchytce; za volantem bez řidičského průkazu

Při stavebních pracích byl v pondělí 31. května krátce před šestou hodinou večer ve Stonařově na Jihlavsku nalezen předmět připomínající munici. Přivolaný policejní pyrotechnik českobudějovické expozitury předmět identifikoval jako ruční granát F-1, pocházející z období druhé světové války, který byl bez zapalovače. Munici zajistil a převezl ji k následné likvidaci. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
Opilá žena se válela na chodníku, nadýchala 4,22 promile
Policisté přijali v pondělí 31. května kolem páté hodiny odpoledne oznámení o opilé ženě, která v prodejně ve Svratce na Žďársku vykřikovala nesmyslné výrazy. Policejní hlídka ženu nalezla na autobusové zastávce. 'Osmatřicetiletá žena se povalovala na chodníku, nesrozumitelně komunikovala a nebyla schopna samostatné chůze. Že je pod vlivem alkoholu potvrdila také dechová zkouška, jejíž naměřená hodnota činila 4,22 promile alkoholu', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Vzhledem k tomu, že žena svým jednáním ohrožovala svůj život a zdraví, policisté ji zajistili a eskortovali na záchytku k vystřízlivění. Dále je podezřelá z přestupkového jednání proti veřejnému pořádku.

Muž není vlastníkem řidičského oprávnění
Chotěbořští policisté zastavili v pondělí 31. května kolem půl desáté večer na ulici Ráj v Golčově Jeníkově na Havlíčkobrodsku osobní auto Dacia. 'Provedená lustrace ukázala, že devatenáctiletý muž, co vozidlo řídil, není vlastníkem příslušné skupiny řidičského oprávnění. V další jízdě již pokračovat nesměl. Policisté případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán', uvedla mluvčí policistů S. Rázlová.

Test byl u řidičky pozitivní na drogy
V pondělí 31. května kolem šesté hodiny ráno zastavili pacovští policisté u obce Zelená Ves na Pelhřimovsku osobní auto Škoda, jehož řidičkou byla čtyřiadvacetiletá žena. Součástí silniční kontroly byl také test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. 'Jeho výsledek byl pozitivní a vykázal přítomnost amfetaminu. Policisté ženu vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, což bezdůvodně odmítla', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Další jízdu jí policisté na místě zakázali. Žena je podezřelá ze spáchání přestupku na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán.

Alkohol za volantem
Policisté z Moravských Budějovic kontrolovali v pondělí 31. května vozidlo, jehož řidič byl pod vlivem alkoholu. 'Vozidlo Škoda zastavila policejní hlídka kolem půl deváté dopoledne v Jackově na Třebíčsku Jeho třiačtyřicetiletý řidič při dechové zkoušce nadýchal 0,59 promile alkoholu a také opakované měření bylo pozitivní', uvedla mluvčí S. Rázlová. Policisté mu na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Muž se bude před příslušným správním orgánem zodpovídat z přestupku na úseku dopravy.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)