Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Bazén E. Rošického v Jihlavě se veřejnosti otevře 2. června, krytá část Vodního ráje pak v sobotu 5. června

Krytá část Vodního ráje v Jihlavě se pro veřejnost otevře v sobotu 5. června v 10 hodin. Ale již ve středu 2. června mohou milovníci koupání zavítat do kompletně otevřeného bazénu i sauny E. Rošického v Jihlavě. Uvedl to Martin Málek, mluvčí Služeb města Jihlavy s.r.o., které oba bazény provozují.
Nyní již uvnitř areálu probíhají údržbářské práce, kontrola bazénových van, akumulačních jímek, technologií bazénů, čerpadel, úpravny vody a samozřejmě se začne ohřívat voda v bazénech.

Ve venkovní části již 14 dní probíhají obkladačské a dlaždičské práce. Zde je potřeba po zimě opravit plavecký i velký rekreační bazén. Opravy bohužel zdržela dlouhá zima a deštivé počasí v květnu, takže jsme tyto práce nemohly provádět. Dětských bazénů se to naštěstí netýká, protože již mají nerezové bazénové vany.
Dále byla zahájena údržba zelených ploch, živých plotů, nátěry a příprava šaten, sprch, toalet, opravy tobogánu, skluzavek a dalších zařízení v areálu. Poté dojde k napuštění samotných bazénů, které bude trvat tři dny.

'Venkovní část bychom měli otevřít v sobotu 12. června, ale samozřejmě v závislosti na počasí. Jenom na tržbách jsme na Vodním ráji během doby co bylo zavřeno, prodělali 13 milionů korun', konstatoval M. Málek s tím, že Vodní ráj byl kvůli pandemii Covidu – 19 uzavřen již podruhé. Jeho pomyslné brány jsou pro návštěvníky zavřené již od 16. prosince 2020.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)