Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: opilec skončil na záchytce; opilý cyklista boural a skončil v nemocnici

Šestapadesátiletý muž ležel ve středu kolem jedenácté hodiny opilý u lavičky na ulici Třebíčská v Náměšti nad Oslavou a nebyl schopen samostatné chůze. A protože policistům nadýchal 2,87 promile, čímž ohrožoval svůj život a zdraví, ti jej zajistili a eskortovali na záchytku k vystřízlivění. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
Mladý opilý cyklista boural
Ve středu 2. června kolem desáté hodiny večer havaroval v Telči cyklista, který byl pod vlivem alkoholu. 'Sedmadvacetiletý muž jel na kole po ulici Mládkova, přičemž vjel na travnatou plochu, kde narazil do veřejného osvětlení. S podezřením na lehké zranění ho zdravotnická záchranná služba transportovala na ošetření do nemocnice. Dechová zkouška, kterou policisté u muže provedli, vykázala naměřenou hodnotu 1,88 promile alkoholu', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Policisté případ prošetřují jako přestupek na úseku dopravy.

Muž za volant usedl v době zákazu
Policisté zastavili ve středu 2. června krátce před desátou hodinou večer na ulici Bráfova v Třebíči osobní auto Škoda, jehož řidičem byl osmačtyřicetiletý muž. 'Provedenou lustrací policisté zjistili, že muž má od prosince loňského roku vyslovený zákaz řízení, a to na dobu jednoho roku. V další jízdě již pokračovat nesměl', uvedla mluvčí Stanislava Rázlová. Policisté vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Test u řidiče vykázal přítomnost drog
Ve středu 2. června před půl osmou ráno kontrolovali policisté na ulici Husova v Třebíči osobní auto Volkswagen. 'Jeho sedmatřicetiletý řidič se v rámci kontroly podrobil testu na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Výsledek byl pozitivní a vykázal přítomnost marihuany. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasil', uvedla S. Rázlová. Další jízdu mu policisté zakázali. Muž je podezřelý z přestupku na úseku dopravy.

Muž je podezřelý z přestupku
Policisté zastavili ve středu 2. června kolem půl čtvrté odpoledne na ulici Krále Jana v Chotěboři osobní auto Ford. 'Provedená lustrace ukázala, že třiačtyřicetiletý muž, který sedl za jeho volant, není držitelem příslušné skupiny řidičského oprávnění. Policisté mu na místě další jízdu zakázali. Případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)