Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: krádež věcí z auta za čtyřicet tisíc; vandal rozbil skleněnou desku; zloděj ukradl z chaty křovinořez

Neznámý zloděj ukradl v době od večera v pondělí 31. května do osmé hodiny ráno z auta Fiat zaparkovaného u domu v obci Michalovice na Havlíčkobrodsku nářadí a elektroniku. Škoda byla vyčíslena na čtyřicet tisíc korun. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody a po pachateli pátrají. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
Vandal rozbil sklo city parku
Policisté pátrají po pachateli, který v noci ze středy 2. června na čtvrtek rozbil skleněnou desku na budově obchodního centra ze strany ulice Hradební v Jihlavě. Vandal způsobil škodu, která byla předběžně vyčíslena na částku kolem patnácti tisíc korun. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci. Informovala o tom mluvčí policistů S. Rázlová.

Krádež křovinořezu z chaty
Policisté prověřují případ vloupání do rekreačního objektu, ke kterému došlo v Mohelnu na Třebíčsku, kdy od odpoledních hodin středy 2. června do půl osmé ráno následujícího dne vnikl do chaty zloděj, odkud ukradl křovinořez Husqarna. 'Dále poškodil dveře a část vybavení chaty. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na částku kolem dvanácti tisíc korun', informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to krádeže a porušování domovní svobody.

Řidič nadýchal přes dvě promile
Policisté zastavili ve čtvrtek 3. června krátce před půl devátou večer na ulici Ondřejovická v Pacově na Pelhřimovsku auto Volkswagen, jehož řidičem byl čtyřicetiletý muž. 'Výsledek dechové zkoušky měl muž pozitivní a naměřená hodnota činila 2,10 promile alkoholu. Výsledky opakovaných měření byly 1,86 a 2,02 promile. Policisté muži zakázali další jízdu a vše zadokumentovali. Muž svým jednáním naplnil znaky skutkové podstaty trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová.

Test byl u řidiče pozitivní na drogy
Policisté zastavili ve středu 2. června kolem půl jedenácté večer u Jinošova na Třebíčsku auto Opel. 'Jeho osmnáctiletý řidič se v rámci kontroly podrobil dechové zkoušce a testu na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Výsledek dechové zkoušky byl negativní. Opačně tomu však bylo v případě testu na drogy, který vykázal přítomnost opiátů a amfetaminu. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, což bezdůvodně odmítl' uvedla S. Rázlová. V další jízdě již pokračovat nesměl. Policisté případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)