Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Sjezd z přivaděče na ulici Romana Havelky v Jihlavě bude sloužit motoristům od pátku 18. června

Mimoúrovňovou křižovatku v Jihlavě mezi dálničním přivaděčem I/38 a ulicí Romana Havelky (silnice III/03824) začínají dělníci asfaltovat a řidiči ji budou moci užívat již v pátek 18. června.
'Díky této stavbě se uleví mnoha silnicím a ulicím v Jihlavě', uvedl náměstek primátorky Petr Ryška s tím, že má radost i z další důležité dopravní stavby, která právě začíná u dálničního přivaděče. 'V pondělí 14. června začnou v Pávově práce na stavbě protihlukové stěny a nájezdu na přivaděč z průmyslové zóny. Tahle nová silnice výrazně usnadní tisícům lidí cestu z práce a do práce', doplnil Ryška.

Stavba mimoúrovňové křižovatky probíhala od konce září 2020. Na podzim se dělníci postarali především o terénní úpravy a postavili odvodnění. Letos na jaře stavaři vyprofilovali tvar nové silnice a vybudovali zcela novou světelnou křižovatku.
Díky rychlosti stavebních prací se podařilo na minimum zkrátit i střídavé vedení provozu světelnou signalizací jen jedním jízdním pruhem. To během velikonoční dopravní špičky způsobilo drobné dopravní komplikace u nákupních center.

Stavba sjezdu na ulici Romana Havelky vyjde přibližně na 34 miliony korun včetně DPH.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)