Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: auto se samo projelo ulicemi; kůň se lekl a skončil pod koly auta; seniorka na elektrokole narazila do cyklisty

Třiadvacetiletý řidič osobního auta zastavil v pátek 4. června patnáct minut před devátou ráno v Jihlavě na třídě Legionářů u restaurace. Auto však nezabezpečil proti pohybu a odešel. Auto se následně samovolně rozjelo z kopce, projelo křižovatkou s ulicí Fritzova a poté narazilo do přední části zaparkovaného vozu Škoda Felicia a do levé přední části vedle zaparkovaného vozu Volkswagen Passat. Tato dvě auta byla zaparkovaná na parkovišti na ulici Úprkova u městského nádraží. Řidič alkohol nenadýchal a ke zranění osob nedošlo. Hmotná škoda na poškozených vozech byla vyčíslena na 50 tisíc korun. Věc dopravní nehody vyřešili policisté s viníkem na místě uložením pokuty v příkazním řízení. Uvedla to mluvčí policistů Dana Čírtková.
Z ohrady utekl chovatelce kůň a způsobil nehodu
V pátek 4. června deset minut po šestnácté hodině odpoledne přijali policisté oznámení o nehodě, která se stala v Kramolíně na Třebíčsku. 'Dvaadvacetiletá chovatelka vedla v otevřené ohradě koně. Při vedení koně se kůň údajně náhle ulekl projíždějícího vozu, chovatelce se vysmekl. Z ohrady utekl na silnici, kde do koně narazilo projíždějící vozidlo Iveco, jehož řidič projížděl po silnici ve směru od Kramolína ke Slavěticím. Při střetu utrpěl kůň zranění. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda v celkové výši 300 tisíc korun, a to nejen na havarovaném vozidle, ale škodu vyčíslila také chovatelka na zraněném koni', uvedla mluvčí policistů Dana Čírtková. Další okolnosti dopravní nehody šetří policisté z dopravního inspektorátu Třebíč.

Zloděje přistihl v chatě její majitel
Policisté zadokumentovali případ krádeže vloupáním do rekreační chaty u Skorkova u Herálce na na Havlíčkobrodsku. Do chaty uplynulý čtvrtek 3. června v nočních hodinách vnikl zloděj. Dovnitř se dostal po rozbití skleněné okenní výplně a vnikl do chodby chaty, odkud vzal láhev rumu a dvoulitrovou plastovou láhev s bílým stáčeným vínem. Majiteli chaty vznikla krádeží a poškozením skla okna hmotná škoda v celkové výši 700 korun.
Stejný pachatel se pokusil oknem vniknout v sobotu časně ráno, kolem třetí hodiny, do další chaty u Skorkova u Herálce za účelem odcizení dalšího alkoholu. 'Na místě byl ale přistižen majitelem chaty, který na místo přivolal policejní hlídku. Policisté zloděje zadrželi, a protože byl v silně podnapilém stavu, když provedená dechová zkouška vykázala hladinu téměř dvě promile alkoholu, muže převezli k vystřízlivění na záchytku do Jihlavy. Dvaačtyřicetiletý muž je podezřelý ze spáchání přečinu krádeže a poškození cizí věci', informovala mluvčí policistů Dana Čírtková.

Zloděj vnikl do zaparkovaného vozidla
Neznámý pachatel v přesně nezjištěnou dobu od čtvrtečního večera do pátečního dopoledne vnikl na volně přístupném parkovišti na ulici Humpolecká v Pelhřimově do zaparkovaného osobního auta. 'Zatím nezjištěným způsobem poškodil zámek dveří u vozidla Škoda Octavia, kdy následně vnikl do interiéru vozidla, odkud vzal autorádio značky Pioneer a spínací skříňku na světla. Z vozidla zloděj navíc odmontoval dva přední světlomety a dvě přední směrová světla. Majiteli vozidla vznikla poškozením vozidla a krádeží věcí hmotná škoda v celkové výši 16 500 korun', uvedla mluvčí. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci a krádeže.

Řidička v noci nezvládla průjezd Jihlavou
Policisté přijali oznámení o nehodě, která se stala v sobotu 5. června v noci deset minut po půl jedné na ulici Hradební v Jihlavě. 'Čtyřiadvacetiletá řidička jedoucí s osobním vozem Alfa Romeo ve směru jízdy od ulice Znojemská směrem k ulici Žižkova, nepřizpůsobila rychlost jízdy vozidla a při projíždění pravotočivé zatáčky uvedla vozidlo do smyku a následně přejela smykem přes celou šíři komunikace a vlevo mimo komunikaci narazila vozidlem do směrové návěsti. Při dopravní nehodě si řidička způsobila lehká zranění, se kterými ji záchranáři převezli do nemocnice v Jihlavě', uvedla mluvčí policistů Dana Čírtková. Ke zranění jiných osob nedošlo. Policisté u řidičky provedli dechovou zkoušku na alkohol s negativním výsledkem. Hmotná škoda dosáhla částky 70 tisíc korun. Policisté vyřešili věc dopravní nehody uložením pokuty v příkazním řízení.

Senior havaroval na motocyklu
Policisté přijali v pátek 4. června deset minut po deváté hodině ráno oznámení o dopravní nehodě, která se stala na ulici Zámek v Náměšti nad Oslavou. 'Dvaasedmdesátiletý řidič jedoucí na motocyklu Yamaha ve směru jízdy od Jinošova do centra Náměště nad Oslavou nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a stavu komunikace, kdy po projetí levotočivé zatáčky s motocyklem havaroval a zůstal ležet v pravém silničním příkopu', informovala mluvčí policistů Dana Čírtková. Při nehodě utrpěl řidič lehké zranění a záchranáři jej převezli do nemocnice v Třebíči. K jinému zranění osob nedošlo. Na motocyklu vznikla hmotná škoda ve výši 15 tisíc korun. Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Další okolnosti dopravní nehody šetří policisté dopravního inspektorátu Třebíč.

Při nehodě autobusu se zranil řidič a jeden cestující
Policisté přijali v sobotu 5. června deset minut po třinácté hodině oznámení o nehodě autobusu na silnici II/399 u Dalešic na Třebíčsku. 'Dvaašedesátiletý řidič jedoucí s autobusem značky Setra na lince Třebíč – Dukovany ve směru od Dalešic po projetí levotočivé zatáčky na přímém úseku vozovky se plně nevěnoval řízení vozidla a vjel s autobusem vpravo mimo komunikaci, kde narazil do stromu. Při dopravní nehodě došlo ke zranění cestujícího v autobuse a ke zranění řidiče autobusu', informovala policejní mluvčí D. Čírtková. Hmotná škoda na autobusu byla odhadnuta na 300 tisíc korun. Policisté provedli u řidiče autobusu dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Další okolnosti dopravní nehody šetří policisté z dopravního inspektorátu Třebíč.

Na sjezdu z dálnice D1 srazily se dvě nákladní soupravy
V pátek 4. června kolem půl páté odpoledne přijali policisté oznámení o dopravní nehodě, která se stala na sjezdu z dálnice D1 u Humpolce na Pelhřimovsku. 'Třiašedesátiletý řidič jízdní soupravy tvořené nákladním autem a návěsem vjížděl ze sjezdu z dálnice D1 na silnici I/34 ve směru na Pelhřimov. Při jízdě křižovatkou nedal přednost zprava jedoucí jízdní soupravě tvořené nákladním automobilem a návěsem. Řidič této soupravy jel po hlavní silnici I/34 od Humpolce na Pelhřimov. V prostoru křižovatky došlo ke střetu obou vozidel. Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění osob. Policisté u obou řidičů provedli dechovou zkoušku, když výsledky obou zkoušek byly negativní. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda v celkové výši 700 tisíc korun', popsala nehodu mluvčí policistů Dana Čírtková.

Střet dvou cyklistů si vyžádal jedno lehké zranění
Policisté přijali v pátek 4. června kolem půl sedmé hodiny oznámení o dopravní nehodě v Herálci na Žďársku. Dvaasedmdesátiletá cyklistka na jízdním elektrokole projížděla po místní komunikaci v Herálci od nákupního centra k místnímu kostelu, kde u domu nedodržela dostatečnou bezpečnostní vzdálenost za před ní jedoucím cyklistou, který jel na jízdním kole ve stejném směru jízdy. 'Došlo ke střetu obou cyklistů, při kterém cyklistka upadla na vozovku. Cyklistka při dopravní nehodě utrpěla lehké zranění, se kterým ji záchranáři převezli do nemocnice v Novém Městě na Moravě. Ke zranění jiných osob nedošlo', uvedla Dana Čírtková. U cyklistky policisté provedli dechovou zkoušku na alkohol s negativním výsledkem. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda na jízdních kolech v celkové výši 5000 korun. Policisté vyřešili věc dopravní nehody na místě uložením pokuty v příkazním řízení.

Za volant usedl pod vlivem alkoholu a bez řidičáku
Policisté v sobotu 5. června v časných ranních hodinách - patnáct minut po jedné hodině - zastavili k silniční kontrole osobní auto BMW, jehož řidič projížděl po silnici II/639 v Dolní Cerekvi ve směru do obce Batelov na Jihlavsku. 'Při provádění silniční kontroly měli policisté podezření, že by schopnost řidiče k řízení motorových vozidel mohla být ovlivněna požitím alkoholu a z tohoto důvodu byl vyzván k podrobení se dechové zkoušce. Dechová zkouška vykázala pozitivní výsledek 1,28 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledky měly také opakované dechové zkoušky - 1,33 a 1,35 alkoholu v dechu. Policisté řidiči na místě zakázali další jízdu', uvedla D. Čírtková. Řidič nepředložil ke kontrole řidičský průkaz, proto mu jej policisté nemohli na místě zadržet. Řidič se na výzvu policistů podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Třiadvacetiletý muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem alkoholu.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)