Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Záchranáři na Vysočině zasahovali o víkendu u devíti dopravních nehod, ošetřili čtrnáct lidí

Posádky Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina zasahovaly od soboty 5. června do neděle 6. června u devíti dopravních nehod, při kterých ošetřily čtrnáct osob. Nejčastěji se jednalo o zranění lehčího charakteru, dvě osoby se zranily vážněji. Havarovali jak řidiči osobních aut, tak i traktoru, autobusu, skútru nebo motocyklu.
K nehodě autobusu, který u Dalešic na Třebíčsku sjel ze silnice a narazil do stromu, vyjížděli záchranáři s lékařem z Třebíče v sobotu 5. června pět minut před půl druhou odpoledne. V péči zdravotníků skončily celkem tři osoby, jedna z nich byla nakonec převezena do nemocnice v Třebíči. Ostatní účastníci byli ošetřeni na místě události a jejich transport do zdravotnického zařízení nebyl nutný.

Ke střetu osobního vlaku s traktorem došlo na železničním přejezdu u obce Zajíčkov na Pelhřimovsku v neděli 6. června krátce po půl šesté odpoledne. Na místo vyjely dvě posádky z Pelhřimova. V jejich péči skončila jedna cestující z vlaku a řidič traktoru. Obě osoby byly následně přepraveny do nemocnice v Pelhřimově.

Dva motorkáři se pak vážněji zranili při kolizi s osobním autem u Meziříčka na Jihlavsku v neděli po půl sedmé večer. Na místo události vyslali operátoři tísňové linky 155 kromě pozemní posádky i vrtulník letecké záchranné služby z Jihlavy. Oba pacienti byli se zraněním dolní části těla transportováni na urgentní příjem nemocnice Jihlava.

Výjezdů ZZS Kraje Vysočina k dopravním nehodám za poslední měsíc výrazně přibylo. Zatímco v dubnu jsme uskutečnili 81 výjezdů, v květnu vzrostl jejich počet na 136.

Petr JANÁČEK

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)