Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Na mostě u Osové Bítýšky odpadávají kotvy, musí být opraven

Most, který překlenuje železniční trať Havlíčkův Brod - Brno u Osové Bítýšky na Žďársku na silnici I/37, byl na seznam oprav mostních objektů pro letošní rok zařazen z důvodu nutné sanace zvolna odpadávajících kotev podélného předpětí.
Většinu z dvaceti kotev na podpěrách se již podařilo sanovat a na zbytek přijde řada, jakmile se podaří vyjednat napěťovou a traťovou výluku na železnici a budeme moci v rámci opravy bezpečně vstoupit do a nad kolejiště. Moste je aktuálně hodnocen stavebně technickým stavem ve stupni II, tedy velmi dobrý, a realizovaná oprava pomůže prodloužit jeho životnost.

Jedná o jeden z desítky mostů (mimo modernizované úseky dálnice D1), na kterých se v rámci letošní stavební sezóny bude pracovat. Již probíhá oprava dálničního mostu na D1 u Velké Bíteše. V příštím týdnu máme v plánu předat staveniště k opravě mostu na sil. I/23 v Předíně a v první polovině července plánujeme zahájit opravu mostu v Rančířově na sil. I/38. Probíhá výběrové řízení na zhotovitel opravy mostu na sil. I/38 u Skuhrova na Havlíčkobrodsku nebo na sil. I/19 u Divišova na Žďársku.

Martin BUČEK

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)