Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: cizinec vlezl do domu; muž nesmí na Jihlavsko, přesto tam byl; motorkář boural na věcech, které vypadly z vozíku

Policisté sdělili podezření ze spáchání přečinu porušování domovní svobody devětadvacetiletému muži, který v Hodicích na Jihlavsku vnikl do cizího domu. Do obce byli policisté přivoláni v pondělí 7. června po osmé hodině večer. Do jednoho z domů se totiž dostal odemčenými dveřmi neznámý muž, a když byl jeho obyvateli přistižen, utekl. Policisté podezřelého muže v krátké době vypátrali na silnici ve směru na Třešť. Policisté zadrželi a muže umístili do cely, jednalo se o cizince. Na základě shromážděných důkazů sdělili muži podezření ze spáchání trestného činu, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
Muž porušil uložený zákaz
Ze spáchání trestného činu je podezřelý devětatřicetiletý muž z Pelhřimovska, který pobýval na Telčsku, i když to má soudem zakázáno. 'V úterý 8. června byl po páté hodině večer u obce Hostětice, kde ho kontrolovala policisté, kteří zjistili, že má muž soudem uložený trest zákazu pobytu na okrese Jihlava na dobu čtyř let, který by mu měl skončit až na začátku roku 2023. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ policisté prověřují', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Agresivní opilec skončil na záchytce
V úterý 8. června přijali policisté kolem třetí hodiny ráno oznámení o muži, který se v obci nedaleko Třebíče opil a choval se agresivně. 'Policisté zjistili, že došlo v domě a jeho okolí k opakovanému konfliktu mezi příbuznými, po kterém muž vyhrožoval, že ohrozí svůj život. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 2,12 promile alkoholu. Muž se choval nevyzpytatelně a ke svému okolí značně útočně. Výzvy policistů odmítal uposlechnout', informovala Jana Kroutilová s tím, že policisté ho zajistili a odvezli na záchytku k vystřízlivění. Je podezřelý ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku, případ policisté šetří.

Řidiči z vozíku vypadly věci na silnici, vzápětí na nich havaroval motorkář
V úterý 8. června jel před šestou hodinou večer u Vladislavi na Třebíčsku čtyřiadvacetiletý řidič vozidla Fiat s přípojným vozíkem naloženým nezajištěným nákladem. 'Jel od Náměště nad Oslavou, přičemž se z přívěsu uvolnily svitky převážené chráničky a vypadly z vozíku před projíždějící motocykl Yamaha. Motocyklista do jednoho z nich narazil a havaroval do silničních svodidel. Při nehodě utrpěl řidič motocyklu zranění a byl zdravotnickou záchrannou službou transportován do brněnské nemocnice', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Provedenými dechovými zkouškami policisté u řidičů požití alkoholu vyloučili. Místo nehody ohledali a zadokumentovali. Při dopravní nehodě vznikla škoda přes padesát tisíc korun. Nehodu policisté šetří.

Střet vozidla s motocyklem
V úterý 8. června došlo v Jihlavě ke střetu vozidla s motocyklem. 'Před pátou hodinou odpoledne jel šestadvacetiletý řidič automobilu Škoda Octavia od ulice Na Bělidle směrem k ulici Znojemská, na hlavní silnici vjel v době, kdy zde projížděl ve směru z centra řidič motocyklu Honda, a došlo ke střetu. Při dopravní nehodě utrpěl zranění motocyklista a také spolujedoucí. Oba byli zdravotnickou záchrannou službou převezeni na ošetření do jihlavské nemocnice', informovala Jana Kroutilová. Policisté provedenou dechovou zkouškou u obou řidičů požití alkoholu vyloučili. Místo nehody ohledali a zadokumentovali. Při nehodě vznikla předběžně vyčíslená škoda 170 tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří.

Amfetamin za volantem
Policisté zastavili v úterý 8. června kolem desáté hodiny večer u Dolního Města na Havlíčkobrodsku vůz Nissan, jehož řidičem byl jednatřicetiletý muž. 'Výsledek testu na zjištění omamných a psychotropních látek byl pozitivní a vykázal přítomnost amfetaminu. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasil. V další jízdě již pokračovat nesměl', uvedla policejní mluvčí Stanislava Rázlová. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy.

Test byl u řidiče pozitivní na drogy
Policisté kontrolovali v úterý 8. června kolem půl páté odpoledne u Obrataně na Pelhřimovsku osobní auto Ford. 'Jeho pětadvacetiletý řidič, který se v rámci kontroly podrobil testu na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami měl výsledek pozitivní na amfetamin. S výzvou k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu muž souhlasil', informovala S. Rázlová. Policisté mu na místě další jízdu zakázali a případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy.

Muž za volant usedl bez řidičského oprávnění
V úterý 8. června kolem jedenácté hodiny večer zastavili policisté na ulici Santiniho ve Žďáře nad Sázavou vozidlo Renault, které řídil šestatřicetiletý muž. 'Provedená lustrace ukázala, že muž není držitelem příslušného řidičského oprávnění. Policisté muži zakázali další jízdu a případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán', uvedla mluvčí policistů Stanislava Rázlová.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)