Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Jihlavské havíření zahájí v sobotu 19. program běh pro hospic Bárka

Již 4. ročník běhu pro jihlavský domácí hospic Bárka proběhne v sobotu 19. června v Jihlavě. Tento charitativní běh je realizován s podporou jihlavské radnice a je již tradičně součástí oblíbené kulturní akce Havíření. Celá akce startuje v 13.30 hodin na Parkánu u Brány Matky Boží rozcvičkou běžců s Ladislavou Třetinovou z FIT Studia.
Běh pro Bárku je určen pro širokou veřejnost a přijdou si na své děti i dospělí. „Jsou připravené tři tratě, a tak si každý účastník běhu může vybrat,“ informuje jedna z organizátorek Markéta Brestovská. Běh pro Bárku není měřený závod, ale jde spíše o pohodovou sportovní akci, která má za cíl podpořit dobrou věc. „Letos účastníci závodu přispějí na financování provozu a zkvalitnění služeb Bárky,“ upřesňuje na co bude určen výtěžek Jana Sochorová vedoucí hospice Bárka. A přispět mohou i ti, co se přijdou jen podívat nebo fandit.

Organizátoři z jihlavské Charity, která je zřizovatelem domácího hospice Bárka, připravili následující tratě: 300 m dětská, hobby 3 km a „profi“ 5 km a rovněž doprovodný program na Parkánu. Markéta Brestovská popisuje co na návštěvníky kromě samotného běhu čeká: „Připravili jsme fotokoutek, malování na obličej či různé skládačky a hlavolamy.“

„Často se na nás obracejí lidé s dotazem, zda mohou běžecké tratě absolvovat i s kočárky. A my říkáme jednoznačně ano. Terén je v okolí centra Jihlavy a je sjízdný pro kola kočárků i například invalidní vozíky.“ přesvědčuje o vhodnosti terénu Jana Sochorová. Běžecké tratě jsou určeny pro celé rodiny a záleží na každém, zda ji poběží nebo projde.

Ambasadory letošního ročníku budou například náměstek primátorky Petr Ryška, herci z Horáckého divadla Jihlava, populární advokátka Eva Decroix a uvidíme, kdo se nakonec z oslovených osobností

Registrovat se do letošního Běhu pro Bárku se můžete buď online formou na www.behyprohospice.cz, kde jsou uvedeny i všechny aktuality. Osobně v pátek 18.6. na Masarykově náměstí od 14.00 – do 17.00, případně od 18.00 – do 21.00 ve Smetanových sadech. A poslední možnost bude před samotným zahájením Běhu pro Bárku od 12.00 u Brány Matky Boží, kde bude startovní brána všech tří běžeckých tratí.

HARMONOGRAM

registrace na místě od 12.00 – do 13.30

12.00 – začátek doprovodného programu na Parkánu

13.30 – rozcvička s Laďkou Třetinovou

13.45 – běh 300 m (dětský závod)

14.00 – běh na 5 km (sportovci a běžci na úrovni)

14.15 – běh na 3 km (amatéři a rodiny)

15.00 – focení a závěrečný ceremoniál

(program může být upraven dle potřeb organizátora)

Marek MAŠÁT

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)