Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: celostátně hledaná žena skončila ve vězení; cyklistka nedala přednost autu, skončila v nemocnici; agresivní opilec skončil na záchytce

Pětapadesátiletou ženu, na kterou byl v první polovině května vydán soudem příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody vypátrali policisté ve středu 9. května v osm hodin ráno na ulici Pražská v Pelhřimově. Celostátně hledanou ženu zadrželi a po provedení nezbytných úkonů ji eskortovali do věznice. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Cyklistka nedala přednost autu, došlo ke střetu
Ve středu 9. června došlo v obci Rozsochatec na Havlíčkobrodsku ke střetu vozidla s cyklistou. Po čtvrté hodině odpoledne jela šestapadesátiletá žena na jízdním kole a nedala přednost v jízdě řidiči automobilu Škoda, který jel v křižovatce z jejího pohledu zprava. 'Došlo ke střetu s vozidlem, při kterém se cyklistka zranila. Převezena byla na ošetření do havlíčkobrodské nemocnice. Policisté místo nehody ohledali a zadokumentovali', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Provedenými dechovými zkouškami u obou účastníků nehody požití alkoholu vyloučili. Dopravní nehodu policisté šetří.

Agresivní opilý muž skončil na záchytce
Ve středu 9. června přijali policisté po osmé hodině večer oznámení o muži, který se v Kamenici nad Lipou na Pelhřimovsku choval agresivně a nevyzpytatelně. 'Opilý muž se na ulici snažil vyvolat konflikt s osobami ve svém okolí a poškodil vozidlo, do kterého kopl. Při dechové zkoušce policisté naměřili jednatřicetiletému muži hodnotu 2,73 promile alkoholu. Choval se útočně proti komukoli v jeho okolí, včetně osob nabízejících mu pomoc', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová s tím, že policisté opilého muže zajistili a po ošetření ho odvezli na záchytku k vystřízlivění. Je podezřelý ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku a proti majetku, případ policisté šetří.

Řidič je podezřelý z přestupku
Ve středu 9. června zastavili policisté před třetí hodinou dopoledne v Třebíči vozidlo Nissan, jehož řidič jel po ulici Fr. Hrubína. 'Při dechové zkoušce naměřili u řidiče hodnotu 0,61 promile alkoholu a opakovaná zkouška u něho ukázala hodnotu ještě vyšší. Požití alkoholu před jízdou přiznal. Policisté řidiči zakázali pokračovat v další jízdě a na místě mu zadrželi řidičský průkaz', uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Šestatřicetiletý muž je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání, které policisté šetří.

Řidič je podezřelý z trestného činu
Ze spáchání trestného činu je podezřelý šestadvacetiletý muž z Brněnska, který ve středu 9. června ho kolem půl šesté večer zastavila policejní hlídka v Měříně, kde jel s autem Opel na Stráneckou Zhoř na Žďársku. 'Při kontrole muž nepředložil řidičský průkaz a policisté zjistili, že ho ani nevlastní. Jedná se totiž o muže, který má od loňského podzimu uložen trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel a usednout za volant by směl až na jaře příštího roku. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ policisté prověřují', informovala J. Kroutilová.

Řidič byl pod vlivem alkoholu
Ve středu 9. června jel po jedenácté hodině večer v Křižanově na Žďársku devatenáctiletý řidič vozidla Renault, kterého policisté zastavili a provedli kontrolu. 'U řidiče při dechové zkoušce naměřili hodnotu 1,83 promile alkoholu a obdobné hodnoty u něho ukázaly také opakované zkoušky. Policisté řidiči další jízdu zakázali a na místě mu zadrželi řidičský průkaz', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.

Muž řídil auto přes uložený zákaz
Ze spáchání trestného činu je podezřelý devětatřicetiletý muž, který řídil vozidlo, i když to má zakázáno. 'V úterý 8. června jel řidič před pátou hodinou odpoledne s automobilem Škoda Felicia v Telči po silnici ve směru od ulice Na Hrázi k ulici Hradecká. Při kontrole policisté zjistili, že řidičem je muž, který má od dubna uložen soudem mimo jiné trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na dobu roku a půl', uvedla Jana Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ policisté prověřují.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)