Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: zloděj ukradl z auta kola, pak ho pustil na zem; s dlažební kostkou způsobil škodu za třicet tisíc; řidička nedala přednost autu na hlavní silnici

Dosud neznámý zloděj odšrouboval v noci ze středy 9. června na čtvrtek na ulici Reynkova v Havlíčkově Brodě u zaparkovaného auta VW Bora všechna čtyři kola s pneumatikami. Krádeží vznikla majiteli škoda za bezmála dvacet tisíc korun. Další škodu pachatel způsobil tím, že vozidlo pustil na zem a auto tak poškodil. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a po pachateli pátrají. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Muž házel dlažební kostkou na dveře toalet, škoda je 30 tisíc
Ze spáchání trestného činu je podezřelý šestačtyřicetiletý muž z Jihlavska, který v Třešti poškodil dveře objektu a způsobil škodu za více než třicet tisíc korun. 'V polovině května byl večer v ulici Revoluční, kde na dveře veřejných toalet opakovaně hodil dlažební kostku, kterou si za tímto účelem přinesl. Zcela tak rozbil dveře a poškodil i rám. Po přijetí oznámení začali policisté případ prověřovat. Provedli šetření a shromáždili důkazy, na základě kterých sdělili šestačtyřicetiletému muži podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Opilec vulgárně urážel a napadal ženu, skončil na záchytce
V pátek 11. června přijali policisté po osmé hodině večer oznámení o opilém muži, který byl v Kamenici nad Lipou na Pelhřimovsku u bytového domu, kde se choval agresivně vůči obyvatelce domu. Ženu vulgárně slovně urážel. 'Opilý muž pokračoval v slovním napadání ženy i v přítomnosti policejní hlídky a odmítal uposlechnout výzvy, aby svého jednání zanechal. Muž se choval značně agresivně. Policisté ho zajistili, při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 2,54 promile alkoholu', uvedla J. Kroutilová. Opilého šestatřicetiletého muže odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Je podezřelý ze spáchání přestupku proti občanskému soužití a proti veřejnému pořádku, případ policisté šetří.

Pokus o vloupání do dílny
Policisté prověřují případ pokusu o vloupání do objektu v Třebíči, kdy od čtvrtečního odpoledne 10. června do pátečního rána poškodil pachatel vchodové dveře do domu v části Horka – Domky využívaného jako dílna. 'Rozbil skleněnou výplň a poškodil zámek dveří, do objektu se mu dostat nepodařilo. Pachatel způsobil škodu poškozením dveří. Policisté provedli ohledání, zadokumentování a šetření v lokalitě. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu pokusu krádeže', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Po pachateli policisté pátrají.

Řidička nedala přednost autu na hlavní silnici, utrpěla zranění
V pátek 11. června jela po šesté hodině večer třiadvacetiletá řidička vozidla Peugeot ve Velkém Meziříčí po ulici Moraňská, vjela do křižovatky v době, kdy po hlavní silnici projížděl řidič vozidla Škoda Fabia, a došlo ke střetu. 'Při dopravní nehodě se řidička zranila a byla zdravotnickou záchrannou službou převezena na ošetření do nemocnice. Místo nehody policisté ohledali a zadokumentovali. Provedenými dechovými zkouškami u obou účastníků nehody požití alkoholu vyloučili. Škoda, která při nehodě vznikla, byla předběžně vyčíslena na více než čtyřicet tisíc korun. Nehodu policisté šetří', uvedla policejní mluvčí J. Kroutilová.

Muž řídil auto přes uložený zákaz
Ze spáchání trestného činu je podezřelý dvaatřicetiletý muž, který řídil vozidlo, i když to má zakázáno. V pátek 11. června jel řidič před jedenáctou hodinou večer s automobilem Opel v Třebíči po silnici ve směru na Komenského náměstí. 'Při kontrole muž nepředložil řidičský průkaz a policisté zjistili, že ho ani nevlastní. Má totiž na základě rozhodnutí městského úřadu na dva roky vyslovený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel. Dále mu policisté při dechové zkoušce naměřili hodnotu 0,2 promile alkoholu. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ policisté prověřují. Dále je řidič podezřelý ze spáchání dopravního přestupku', uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)