Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: poničení autobusu; poškození zaparkovaného auta; bez řidičáku a pod vlivem drog za volantem

Neznámý vandal poškodil v noci z neděle 13. června na pondělí na autobusovém nádraží v Jiráskově ulici v Jihlavě autobus Mercedes Benz. Bok vozidla poškrábal vrypy na dvou místech a poškozením tak způsobil předběžnou vyčíslenou škodu dvacet tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci a po pachateli pátrají. Uvedla to mluvčí policistů Jana Kroutilová.
Vandal poškrábal zaparkované auto
Zaparkované auto poškodil neznámý pachatel v době od půl desáté večer pondělí 14. června do desáté hodiny ráno následujícího dne v ulici U Cihláře v Havlíčkově Brodě. 'Vandal poškrábal lak na levé a zadní části vozidla, čímž majiteli způsobil škodu kolem osmi tisíc korun. Policisté případ prošetřují jako přestupek proti majetku', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová.

Za volantem bez řidičáku a pod vlivem drog
V úterý 15. června zastavili policisté po jedenácté hodině večer ve Studénkách na Jihlavsku vůz Ford Mondeo, jehož řidič jel ve směru na Brtnici. 'Při kontrole čtyřiačtyřicetiletý muž nepředložil řidičský průkaz a policisté zjistili, že ho ani nevlastní. Testu na zjištění ovlivnění návykovou látkou se bezdůvodně odmítl podrobit, stejně jaké lékařskému vyšetření. Přiznal požití marihuany před jízdou', uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté čtyřiačtyřicetiletému řidiči zakázali pokračovat v další jízdě. Muž je podezřelý ze spáchání přestupků na úseku dopravy, které policisté šetří.

Řidiči pod vlivem alkoholu
Čtyřiatřicetiletého řidiče, který za volant vozidla usedl pod vlivem alkoholu, odhalili v úterý 15. června pelhřimovští policisté. Osobní automobil Škoda zastavila policejní hlídka krátce po jedné hodině odpoledne na ulici Za Náspem v Pelhřimově. 'Dechová zkouška, které se řidič podrobil, vykázala naměřenou hodnotu 0,76 promile alkoholu. Také opakované měření vykázalo hodnotu blízkou první dechové zkoušce', uvedla mluvčí policistů Stanislava Rázlová. V další jízdě již muž pokračovat nesměl. Policisté případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy.

Policisté kontrolovali v úterý 15. června kolem desáté hodiny dopoledne na silnici druhé třídy u Polničky na Žďársku osobní auto Volkswagen. 'Šestatřicetiletý řidič se v rámci kontroly podrobil dechové zkoušce, při které nadýchal 0,71 promile alkoholu. Také opakované měření bylo pozitivní', informovala Stanislava Rázlová. Policisté muži zakázali další jízdu a vše zadokumentovali. Z přestupku na úseku dopravy se muž bude zodpovídat z přestupku na úseku dopravy.

V úterý 15. června jel v Nových Syrovicích na Třebíčsku řidič automobilu Renault Thalia, kterého po desáté hodině dopoledne zastavila policejní hlídka. 'Při dechové zkoušce policisté u sedmačtyřicetiletému řidiči naměřili hodnotu 0,73 promile alkoholu, opakované zkoušky u něho ukázaly obdobné hodnoty. Policisté muži další jízdu zakázali a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy, který policisté šetří', uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)