Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: zloděj se vloupal do domu; škoda je 60 tisíc; silně opilá žena skončila na záchytce; traktorista bez řidičáku byl pod vlivem drog

Do rodinného domu v Dobroníně na Jihlavsku se ve středu 16. června v době mezi pátou hodinou ranní a druhou odpoledne vloupal zloděj, odkud ukradl šperky, mobilní telefon, hodinky a další věci. Krádeží a poškozením způsobil škodu za necelých šedesát tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody a po pachateli pátrají. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Opilá žena skončila na záchytce
Ve čtvrtek 17. června byli policisté v Moravských Budějovicích na Třebíčsku po šesté hodině večer přivoláni na ulici 1. máje, kde se v prostoru komunikace nacházela opilá žena. 'Třiatřicetiletá žena odmítala spolupracovat a na výzvy hlídky nereagovala. Při dechové zkoušce jí policisté naměřili hodnotu 2,71 promile alkoholu', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová a doplnila že ženu policisté odvezli záchytku. Je podezřelá ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku, který policisté šetří.

Traktorista neměl řidičák a byl pod vlivem drog
Ve čtvrtek 17. června zastavili policisté řidiče, který jel kolem půl desáté dopoledne s traktorem v Budišově na Třebíčsku. 'Muž při kontrole nepředložil řidičský průkaz. Dechová zkouška u něho byla negativní, test na zjištění ovlivnění návykovou látkou byl pozitivní na amfetamin. Lékařskému vyšetření se řidič odmítl bezdůvodně podrobit', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policisté třiatřicetiletému řidiči zakázali pokračovat v další jízdě. Muž je podezřelý ze spáchání přestupků na úseku dopravy, které policisté šetří.

Test byl u řidiče pozitivní na drogy
Ve čtvrtek 17. června kolem jedenácté hodiny dopoledne zastavili policisté v ulici Průběžná v Pelhřimově auto Škoda, jehož řidičem byl osmatřicetiletý muž. Součástí silniční kontroly byl také test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. 'Jeho výsledek byl pozitivní a vykázal přítomnost amfetaminu a kokainu. S výzvou k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu muž souhlasil', informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová. Policisté mu na místě další jízdu zakázali. Případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy.

Alkohol za volantem
Policisté kontrolovali ve čtvrtek 17. června krátce po půl šesté večer v ulici Malovcova v Pacově na Pelhřimovsku osobní auto Škoda. 'Řidičem byl šestapadesátiletý muž, který se v rámci kontroly podrobil dechové zkoušce. Naměřená hodnota činila 0,93 promile alkoholu. Výsledky opakovaných měření vykázaly obdobné naměřené hodnoty', uvedla S. Rázlová. Policisté muži na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán.

Maření výkonu úředního rozhodnutí
Policisté kontrolovali ve čtvrtek 17. června krátce před půl pátou odpoledne v ulici Uhřínovská ve Velkém Meziříčí na Žďársku osobní auto Škoda. 'Provedená lustrace ukázala, že jeho devětadvacetiletý řidič má od letošního května vyslovený zákaz řízení. Dále se muž v rámci kontroly podrobil testu na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Výsledek byl pozitivní na amfetamin. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, což bezdůvodně odmítl', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová. V další jízdě již pokračovat nesměl. Policisté vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)