Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Obrázky dětí lze najít online v parciálních trolejbusech

Retrojízdy Dopravního podniku města Jihlavy (DPMJ) s doprovodnou akcí ke Dni dětí se setkaly s obrovským zájmem veřejnosti. Do soutěže Nakresli svůj trolejbus přineslo svůj obrázek 118 dětí. Všechny jejich výkresy jsou do konce června vystaveny v nejmodernějších parciálních trolejbusech a jejich polohu lze aktuálně sledovat na online mapě MHD.
„118 obrázků je úžasné číslo, velké poděkování za to patří dětem i rodičům,“ říká k účasti v soutěži předseda představenstva DPMJ Radim Rovner. Podle jeho slov jsou některé obrázky opravdu skvělé a určitě budou vystaveny i na chodbách Dopravního podniku nebo na jihlavské radnici. Nyní jsou všechny obrázky umístěny a vystaveny ve fabionech, tedy ve schránkách na reklamu, v nových parciálních trolejbusech čísel 91 -93 a 10 – 16. Seznam s umístěním obrázků je také na:
https://www.dpmj.cz/html/soubory/Dokumenty/Seznam_umisteni_obrazku_20210601.pdf

Z tohoto seznamu se dá například zjistit, že sedmiletý Matěj Carda se svým devítiletým bratrem Filipem právě prezentují své obrázky na parciální lince C ve voze číslo 12 a třeba čtyřletý Honzík Cink ukazuje svůj obrázek na lince B ve voze č. 93. „Podívejte se, kudy právě jede váš obrázek a svezte třeba babičku nebo tetu právě s tímto obrázkem,“ vyzval Radim Rovner s tím, že přesná mapa pohybu trolejbusů s obrázky je na odkazu:
https://sgis.jihlava-city.cz/web/mhd/
Všechny linky s obrázky ze soutěže Nakresli svůj trolejbus jsou označeny piktogramem kytičky.

„Před plánovanou jízdou s konkrétním obrázkem konkrétního dítěte je dobré navštívit webové stránky Dopravního podniku DPMJ.CZ a zjistit, jaké číslo vozidla vozí zrovna váš obrázek,“ radí Jaroslav Vymazal, radní města Jihlavy pro dopravu. Na tomto webu je seznam tzv. „obrázkových“ vozů a jmenný seznam obrázků, které jsou zde vystaveny. Poté stačí spustit Online mapu MHD
https://sgis.jihlava-city.cz/web/mhd/ a podívat se, jestli je aktuální vůz s tímto číslem na trase a kde se právě nachází. „Obrázkové vozy na mapě poznáte i díky odlišnému symbolu ve tvaru růžové kytičky a se zobrazeným číslem vozu,“ vysvětlil Jaroslav Škrobák z oddělení GIS (geografický informační systém) jihlavského magistrátu, který online mapy vytváří. „Parciální linky jsou prakticky neustále v provozu, takže se snad zájemci o svezení na konkrétní lince určitě trefí,' doplnil Škrobák.

Radovan DANĚK

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)