Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Dětský primař dr. Houštěk: Vakciny jsou používány zatím v nouzovém režimu a tudíž je třeba u vakcinace dětí opatrnost!

Všechny současné vakciny jsou v použití takzvaného nouzového režimu a proto je třeba při zamýšlené vakcinaci dětí proti covid-19 opatrnosti. Soudí tak primař dětského oddělení nemocnice v Pelhřimově MUDr. Stanislav Houštěk.
'Jejich vývoj byl enormně náročný, sofistikovaný, ale také rychlý', upozornil primař v rozhovoru poskytnutém tisku s tím, že ale podle jeho názoru prý lze očekávat v budoucnu vyšší výskyt nemoci i komplikací u dětí, které byly zatím nákazy covidem v podstatě téměř uchráněny.

'Virus bude mít tendenci se dál šířit, a pokud budeme mít nepromořenou a nevakcinovanou dětskou populaci, tak si myslím, že se do budoucna nevyhneme zvýšenému výskytu nemoci v dětské populaci i většímu procentu následných komplikací', vysvětlil dr. Houštěk.

Podle něho ale do doby, než se přistoupí k očkování dětí, musí proběhnout mnoho studií, které by měly doložit, jestli je přínos vakcinace vyšší, než risika s ní spojená:

'Samozřejmě, aby se mohlo přistoupit k očkování dětí, musí proběhnout kontrolované klinické studie, že benefit z očkování bude vyšší než míra rizika, kterým děti zatížíme', uzavřel primař Houštěk.

(Celý rozhovor poskytnutý tiskovým oddělením pelhřimovské nemocnice je zde: www.hospital-pe.cz/?page_id=42658 )

Leo ŠVANČARA

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)