Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: neznámý vandal posprejoval fasádu; někdo rozbil okno auta; opilý řidič boural

Neznámý vandal počmáral v době od středečního rána 16. června do čtvrtečního odpoledne 17. června fasádu budovy na náměstí 9. května v Lukách nad Jihlavou. Škoda byla předběžně vyčíslena asi na patnáct tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci a po pachateli pátrají. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Vandal rozbil okno auta
Policisté šetří případ poškození zaparkovaného auta v Nových Syrovicích na Třebíčsku. 'V úterý 15. června v době mezi sedmou hodinou ranní a druhou odpoledne rozbil pachatel okno automobilu Seat Leon a majiteli tak způsobil škodu přibližně za devět tisíc korun', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté provedli v lokalitě šetření, případ prošetřují pro podezření ze spáchání přestupku proti majetku. Po pachateli pátrají.

S vozidlem havaroval opilý řidič
V úterý 22. června po deváté hodině večer havaroval v Ovesné Lhotě na Havlíčkobrodsku řidič, který byl pod vlivem alkoholu. 'Devětadvacetiletý muž jel vozidlem Opel po silnici třetí třídy, přičemž v katastru obce při projíždění zatáčkou vyjel mimo komunikaci, kde narazil do oplocení a následně se s vozidlem převrátil na střechu. Při nehodě nedošlo ke zranění, které by si vyžádalo lékařské ošetření. Dechová zkouška, kterou policisté u řidiče provedli, vykázala naměřenou hodnotu 1,96 promile alkoholu. Výsledek opakovaného měření byl 1,80 promile', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Muž svým jednáním naplnil znaky skutkové podstaty trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Řidič je podezřelý z přestupku
V úterý 22. června zastavili policisté po osmé hodině večer v Jihlavě vozidlo Kia, jehož řidič jel po ulici Seifertova. 'Při dechové zkoušce muži naměřili hodnotu 0,56 promile alkoholu. Opakovaná zkouška u něho ukázala hodnotu ještě vyšší. Policisté šestatřicetiletému muži zakázali pokračovat v další jízdě a na místě mu zadrželi řidičský průkaz', informovala mluvčí Jana Kroutilová. Řidič je podezřelý ze spáchání závažného přestupku na úseku dopravy, který policisté šetří.

Řidič pod vlivem alkoholu
Policisté odhalili v úterý 22. června řidiče, který za volant vozidla usedl pod vlivem alkoholu. Osobní auto Opel zastavila policejní hlídka na silnici první třídy u Věže na Havlíčkobrodsku kolem půl desáté dopoledne. 'Třiaosmdesátiletý řidič při dechové zkoušce nadýchal 0,75 promile alkoholu. Výsledek opakovaného měření byl 0,71 promile. Policisté muži na místě zakázali další jízdu a případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy' uvedla policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Alkohol za volantem
Policisté zastavili v úterý 22. června kolem jedenácté hodiny večer u Stránecké Zhoři na Žďársku osobní auto Renault. 'Řidičem vozidla byl pětašedesátiletý muž, který se na výzvu policistů podrobil dechové zkoušce. Její výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 1,19 promile alkoholu. Výsledek opakovaného měření byl 1,16 promile. Policisté muži na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz', informovala S. Rázlová. Vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)