Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Děti bez mobilu sestavily v Pelhřimově rekordní mapu ČR z dílků puzzle

Mapa z 5060 dílků a s rozměry 21,12 x 11,83 metrů byla ve středu 23. června zapsána do České knihy rekordů. Její složení trvalo sedmi školákům a čtyřem dospělým bez deseti minut tři hodiny. Rekord je v tomto případě ale až druhořadou záležitostí.
Nadační fond Děti bez mobilu (z Dobříše) vede již od jara loňského roku svůj ojedinělý dobročinný projekt „Spojme Česko“. Smyslem tohoto nápadu lidí kolem Jakuba Jánského je pomoci! Pozitivně ovlivnit životy rodin, které pečují o děti s těmi nejzávažnějšími onemocněními (a právě svádějí svou nejtěžší bitvu).

K rekordu se mohl v uplynulých měsících připojit kdokoliv, a to zakoupením jednotlivých dílků puzzle, čímž dotyčný přispěl do sbírky na stavbu dětského hospice Domu pro Julii v Brně. Každý dárce si totiž mohl vybrat na mapě svůj dílek puzzle (např. ten se svou obcí) a po uhrazení finančního daru 250 Kč (nebo víc) jej obdržel poštou. Poté se na svůj dílek libovolným způsobem zvěčnil a poslal ho zpět na adresu pořadatele. Takto nadšenci z Dobříše dali dohromady 150 tisíc korun, které dnes symbolicky předali do rukou ředitelky budoucího dětského hospice s názvem Dům pro Julii Radce Vernerové.

Celá akce vyvrcholila ve středu 23. června 2021 ve sportovní hale v Pelhřimově, kde na závěr série rekordních pokusů s názvem PELHŘIMOV! MĚSTO REKORDŮ ŽIJE! byla největší mapa České republiky z dílků puzzle premiérově sestavena před zraky komisařů z Muzea rekordů a kuriozit, které ji - ač po uzávěrce - ještě stihne zařadit do nové České knihy rekordů.

To všechno však neznamená, že by možnost přispět na správnou věc skončila. Chcete-li se přidat i Vy a projevit svou dobročinnost, nalistujte stránky https://www.spojmecesko.cz/

Miroslav MAREK

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)