Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Vedení města Jihlavy zve zástupce České pošty na jednání zastupitelů

Na 20. zasedání Zastupitelstva města Jihlavy v úterý 29. června 2021 pozvala primátorka Jihlavy Karolína Koubová zástupce České pošty. Chce, aby pošta všem zastupitelům podrobně vysvětlila svoje záměry se slučováním a uzavíráním poboček.
Město Jihlava nesouhlasí s uzavíráním poboček na sídlištích a jejich stěhováním na okraj Jihlavy do nákupního centra. Primátorka Jihlavy Karolína Koubová sestavila po dohodě s vedením města seznam požadavků, který ve středu 23. června 2021 odeslala manažerům České pošty. Ti ji začátkem června seznámili se svými záměry slučování a uzavírání poboček pošt na sídlišti Březinova, na Erbenově ulici a na sídlišti S. K. Neumanna. S tím nesouhlasí obyvatelé Jihlavy ani vedení města. Tři základní požadavky primátorky města jsou následující:

1. Pobočky pošt na velká sídliště patří. Zachovejte veřejné poštovní služby v docházkové vzdálenosti. Je podle nás nutné, aby lidé měli dostupné základní poštovní služby, jako jsou výdej a příjem úředních listovních zásilek, Czech point, peněžní služby, výdej důchodů apod. Měly by zůstat dostupné alespoň prostřednictvím provozoven sítě Pošta Partner.

2. Centrum padesátitisícového města potřebuje funkční moderní hlavní poštu. Jihlava je město malých vzdáleností s funkční a moderní MHD a krátkými docházkovými trasami. Lidé podle nás potřebují kvalitní poštovní služby v centru města.

3. Soustřeďte se na modernizaci pobočkové sítě i zrychlení všech veřejných poštovních služeb. Česká pošta by měla být moderním funkčním podnikem se špičkovými službami. Je pro nás nepřípustné, aby se rušily pobočky, před kterými denně lidé stojí fronty, a poštovní služby se stěhovaly daleko za město.

Ve video rozhovoru všechny požadavky města shrnuje primátorka Karolína Koubová:

https://jihlava.cz/video-vedeni-mesta-jihlavy-zve-zastupce-ceske-posty-na-jednani-zastupitelu/d-546912/p1=142516

Radovan DANĚK

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)