Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: při nehodě se řidič lehce zranil, hmotná škoda je 90 tisíc; opilý řidič kamionu poškodil zrcátko; opilec byl vykázán z vlaku

Policisté přijali v pátek 9. července dvacet minut před patnáctou hodinou oznámení o nehodě, která se stala mezi Dobrovítovou Lhotou a Ledčí na Sázavou na Havlíčkobrodsku. Pětasedmdesátiletý řidič jedoucí s osobním vozem VW Caddy od Dobrovítovy Lhoty se plně nevěnoval řízení vozu, kdy náhle strhl řízení vlevo do protisměrné části komunikace a vyjel vlevo mimo silnici. Přední částí vozidla narazil do vzrostlého stromu. Při nehodě řidič utrpěl lehké zranění, se kterým jej záchranáři převezli do nemocnice v Havlíčkově Brodě na ošetření, odkud byl propuštěn bez nutnosti hospitalizace. Ke zranění jiných osob nedošlo. Vznikla hmotná škoda na osobním vozidle ve výši 90 tisíc korun. Alkohol řidič nenadýchal. Uvedla to policejní mluvčí Dana Čírtková.
Podnapilý řidič kamionu poškodil zpětné zrcátko
Policisté z dálničního oddělení ve Velkém Beranově na Jihlavsku vyšetřovali v pátek 9. července odpoledne okolnosti dopravní nehody, která se stala před třináctou hodinou na dálniční odpočívce na 146. kilometru dálnice D1 ve směru jízdy na Prahu. Na základě provedeného šetření policisté zjistili, že pětačtyřicetiletý řidič se při vyjíždění z parkovacího místa plně nevěnoval řízení a narazil levou boční částí nákladního návěsu do pravého bočního zpětného zrcátka vedle stojícího nákladního motorového vozidla. Vlivem této situace došlo k poškození pravého bočního zpětného zrcátka nákladního motorového vozidla se škodou ve výši 5000 korun. Po dopravní nehodě řidič odstavil svoji nákladní soupravu na výjezdu z parkoviště a celou věc ohlásil na tísňovou linku Policie ČR. 'Řidiče jízdní soupravy v místě dopravní nehody policisté vyzvali, aby se podrobil orientačnímu vyšetření na přítomnost alkoholu v dechu. Výsledek byl pozitivní a naměřená hladina dosáhla hodnoty 1,89 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledy měla i opakovaná dechová zkouška - 1,90 promile alkoholu v dechu. Policisté řidiče vyzvali, aby se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Vyšetření podstoupil ve zdravotnickém zařízení na Žďársku', informovala mluvčí policistů Dana Čírtková. Policisté řidiči zakázali další jízdu a zadrželi mu řidičský průkaz. Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení a muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Řidička narazila s vozidlem do zdi domu
Policisté přijali v pátek 9. července krátce před jedenáctou hodinou oznámení o dopravní nehodě, která se na místní komunikaci na ulici Čajkovského v Jihlavě. 'Dvaatřicetiletá řidička projížděla po komunikaci s vozidlem Škoda Octavia ve směru jízdy od ulice Znojemská a plně se nevěnovala řízení vozidla. Při projíždění levotočivé zatáčky vyjela s vozidlem vpravo mimo komunikaci, kde narazila přední částí vozidla do zděného plotu azylového domu', uvedla D. Čírtková. Policisté u ženy provedli dechovou zkoušku na alkohol s negativním výsledkem. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda na vozidle Škoda Octavia ve výši 50 000 korun a na zděném plotu zhruba 5 000 korun. Policisté vyřešili věc dopravní nehodna místě uložením pokuty v příkazním řízení.

Za volant usedl podnapilý řidič
Policisté z Pelhřimova v neděli 11. července v časných ranních hodinách na bezpečnost v silničním provozu se zaměřením na kontroly řidičů, zdali neusedají za volant pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek. Kolem čtvrt na jednu v noci zastavili k silniční kontrole na ulici Humpolecká v Pelhřimově osobní vozidlo, které řídil třiašedesátiletý muž. V rámci silniční kontroly se řidič na výzvu policistů podrobil dechové zkoušce na přítomnost alkoholu. 'Výsledek dechové zkoušky byl pozitivní 1,75 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledky měly také opakované dechové zkoušky - 1,83 a 1,88 promile alkoholu v dechu. Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil a nepožadoval lékařské vyšetření spojené s odběrem žilní krve', informovala mluvčí policistů Dana Čírtková. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení a muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Řidič autobusu havaroval do příkopu, nikomu se nic nestalo
V pátek 9. července patnáct minut po osmnácté hodině jsme přijali oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici I/23 v katastru obce Kralice nad Oslavou na Třebíčsku. 'Jednašedesátiletý řidič jedoucí s autobusem Neoplan na pravidelné lince České Budějovice – Brno projížděl ve směru od Náměště nad Oslavou a jel směrem k obci Kralice nad Oslavou. Vjel na pravou krajnici, kde následně havaroval do silničního příkopu. V autobuse se v době nehody přepravovalo 27 osob. Při dopravní nehodě nedošlo k žádnému zranění osob. Policisté u řidiče autobusu provedli dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Při dopravní nehodě došlo ke hmotné škodě na autobusu ve výši 100 tisíc korun', uvedla mluvčí. Policisté v rámci šetření dopravní nehody zkontrolovali také všechny potřebné doklady, které souvisejí s provozem a řízením autobusu, včetně dodržování sociálních předpisů – všechno bez závad. Věc dopravní nehody vyřešili policisté na místě uložením pokuty v příkazním řízení. Na nezbytně nutnou dobu po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému a dokumentování dopravní nehody byla silnice uzavřena. V nočních hodinách se podařilo autobus z příkopu vyprostit a místo bylo průjezdné bez omezení.

Muže vykázali z vlaku a skončil na záchytce
Policisté přijali v sobotu 10. července v dopoledních hodinách oznámení, které se týkalo chování podnapilého cestujícího ve vlaku na trase Brno – Praha. Muž se nacházel kolem jedenácté hodiny dopoledne ve vlaku ve značně podnapilém stavu a slovně obtěžoval spolucestující. 'Po mladé ženě chtěl, aby ho objala, což žena odmítla. Opilý muž začal ženě sprostě nadávat a dopustil se tak vůči ní hrubého jednání. Při následné kontrole na vlakovém nádraží na nástupišti ve Žďáře nad Sázavou provedli policisté u čtyřiadvacetiletého muže dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem - 2,38 promile alkoholu v dechu. Vlakvedoucí podnapilého cestujícího vyloučil z další vlakové přepravy. Muž se ale na místě stále choval velmi nevhodně a byl arogantní, jeho agresivita se stupňovala a neskýtal záruky slušného chování. Policisté využili zákonného oprávnění a muže zajistili a převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy. Muž je podezřelý z přestupku na úseku veřejného pořádku', uvedla Dana Čírtková.Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)