Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: poškození auta za 50 tisíc; opilec nadýchal přes tři promile; řidiči pod vlivem alkoholu a drog

Po pachateli, který poškodil zaparkované auto, pátrají policisté z Polné na Jihlavsku. K případu došlo v době od večerních hodin pátku 9. července do půl dvanácté dopoledne následujícího dne v Dobroníně. Pachatel poškrábal lak na zaparkovaném automobilu Toyota, čímž majiteli způsobil škodu kolem padesáti tisíc korun. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci a po pachateli pátrají. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
Na ulici ležel opilý muž
Policisté přijali v neděli 11. července kolem půl druhé ráno na linku tísňového volání oznámení o opilém muži, který ležel na ulici Zahradnického v Havlíčkově Brodě. 'Policisté na místě nalezli čtyřiačtyřicetiletého muže, který ležel na chodníku a vykazoval známky značné opilosti. Že je pod vlivem alkoholu potvrdila dechová zkouška, jejíž naměřená hodnota činila 3,09 promile alkoholu', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Vzhledem k tomu, že muž svým jednáním ohrožoval svůj život a zdraví, policisté ho zajistili a eskortovali na záchytku k vystřízlivění.

Za volant muž usedl v době zákazu a pod vlivem drog
Policisté kontrolovali v neděli 11. července kolem půl druhé ráno na ulici Humpolecká v Havlíčkově Brodě osobní auto Volkswagen. 'Provedená lustrace ukázala, že sedmadvacetiletý řidič vozidla má od prosince loňského roku okresním soudem vyslovený zákaz řízení motorových vozidel, a to na dobu jednoho roku. Dále byl součástí silniční kontroly test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Výsledek byl pozitivní a vykázal přítomnost amfetaminu. Policisté řidiče vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, což bezdůvodně odmítl', uvedla S. Rázlová. V další jízdě již pokračovat nesměl. Muž svým jednáním naplnil znaky skutkové podstaty trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Alkohol za volantem
Policisté zastavili v neděli 11. července vozidlo, jehož osmatřicetiletý řidič byl pod vlivem alkoholu. 'Osobní auto Audi kontrolovala policejní hlídka kolem půl třetí ráno veobce Větrném Jeníkově na Jihlavsku. Dechová zkouška, kterou policisté u řidiče provedli, byla pozitivní a její naměřená hodnota činila 0,76 promile alkoholu. Výsledek opakovaného měření byl 0,81 promile', uvedla mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Policisté muži na místě další jízdu zakázali a vše zadokumentovali. Přestupkovým jednáním na úseku dopravy se dále bude zabývat příslušný správní orgán.

Řidič pod vlivem alkoholu
V neděli 11. července kolem půl jedenácté dopoledne zastavili policisté na ulici Hálkova v Humpolci na Pelhřimovsku osobní automobil Škoda. V rámci kontroly se jeho padesátiletý řidič podrobil dechové zkoušce. Její výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 1,11 promile alkoholu. Výsledky opakovaných měření byly 1,27 a 1,14 promile. Policisté muži na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Maření výkonu úředního rozhodnutí
Policisté z Moravských Budějovic zastavili na Třebíčsku v neděli 11. července krátce před jedenáctou hodinou večer na ulici Janáčkova osobní automobil Audi, jehož řidičem byl pětačtyřicetiletý muž. 'Provedenou lustrací policisté zjistili, že muž má od poloviny letošního června vyslovený zákaz řízení a za volant vozidla nesmí usednout do roku 2023. V rámci kontroly se muž na výzvu policistů podrobil také testu na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Výsledek vykázal přítomnost marihuany a amfetaminu. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, což bezdůvodně odmítl', uvedla policejní mluvčí Stanislava Rázlová. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Test byl u řidičky pozitivní na drogy
Policisté kontrolovali v neděli 11. července kolem půl páté odpoledne na ulici Brněnská ve Žďáře nad Sázavou osobní auto Volkswagen. 'Jeho dvacetiletá řidička se v rámci silniční kontroly podrobila testu na drogy. Výsledek byl pozitivní na amfetamin. S výzvou k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu žena souhlasila. Policisté jí na místě další jízdu zakázali a případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy', informovala S. Rázlová.

Řidič nadýchal přes dvě promile
Devětašedesátiletého řidiče pod vlivem alkoholu odhalili v neděli 11. července policisté z obvodního oddělení v Novém Městě na Moravě. U obce Sněžné na Žďársku kontrolovala policejní hlídka kolem třetí hodiny odpoledne osobní automobil Volkswagen. Řidič se na výzvu policistů podrobil dechové zkoušce. Její naměřená hodnota činila 2,11 promile alkoholu. Hodnoty přes dvě promile vykázala také opakovaná měření a v další jízdě již muž pokračovat nesměl. Svým jednáním naplnil znaky skutkové podstaty trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)