Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

V uplynulém týdnu strážníci v Jihlavě zadrželi několik celostátně hledaných osob; z toho dva muži se vyhýbali výkonu trestu

Nejprve spatřila ve středu 7. července operátorka kamerového systému strážníkům dobře známého uprchlíka z výchovného ústavu, kterého po krátkém pronásledování zadrželi. Chlapec opakovaně utíká z Výchovného ústavu pro mladistvé.
Obdobná situace se opakovala v pátek 9. července, kdy se hlídkám podařilo zadržet dva muže, kteří se vyhýbali nástupu do výkonu trestu. První z mužů na sebe upozornil tím, že narušoval veřejný pořádek u jednoho z jihlavských obchodních domů. Muž byl v podnapilém stavu a dělal okolo sebe nepořádek. Strážníci na místě provedli kontrolu totožnosti a zjistili, že po muži je vyhlášeno celostátní pátrání. Druhého muže strážníci zadrželi díky místní znalosti strážníků. Hlídka MP zahlédla muže, o kterém strážníci věděli, že je v pátrání pro nenastoupení výkonu trestu.

V noci 10. července strážníci zadrželi čtveřici opilých cizinců, kteří ničili sportovní vybavení v areálu Českého mlýna. Na základě oznámení na linku 156 o podezřelém hluku z dětského hřiště a následném využití kamerového systému strážníci zadrželi skupinku cizinců, kteří se zdržovali v oploceném areálu dětského hřiště. Dvojice zadržených musela být umístěna k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici.

Aneta HRDLIČKOVÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)