Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: nález válečné munice na Havlíčkobrodsku; zloděj ukradl pilu a křovinořez; řidiči pod vlivem drog

V pondělí 12. července přijali policisté dvě oznámení o nálezu předmětů připomínajících munici na Havlíčkobrodsku. Odpoledne operační důstojník přijal oznámení o nálezu předmětu připomínající dělostřelecký granát v lese u obce Vysoká. Policejní hlídka místo zajistila a vyžádala si součinnost policejního pyrotechnika. Pyrotechnik českobudějovické expozitury předmět identifikoval jako dělostřeleckou střelu ráže 7,5 cm Spr. Gr. (18) z období druhé světové války. Mezitím policisté přijali oznámení o nálezu dalšího předmětu, tentokrát na Ledečsku u Hněvkovic. Pyrotechnik tak zajistil munici z prvního oznámení a směřoval rovnou do místa dalšího nálezu, kde oznamovatel v lese nalezl protipěchotní minu šrapnelovou Pp Mi Šr. Také v tomto případě munici zajistil a převezl k dalšímu opatření a odborné likvidaci. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
Krádež pily a křovinořezu
Policisté v Třešti na Jihlavsku prověřují případ vloupání v Salavicích. 'V době od konce června do neděle 11. července pachatel vnikl do neobydleného objektu, odkud odcizil motorovou pilu včetně příslušenství a dále křovinořez, čímž majiteli způsobil škodu kolem dvaceti tisíc korun', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Přivolaní policisté místo činu ohledali, provedli šetření a zadokumentování. Případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a po pachateli pátrají.

Test byl u řidiče pozitivní na drogy
Policisté zastavili v pondělí 12. července kolem půl druhé odpoledne na ulici Tylova v Jihlavě osobní automobil Volkswagen, jehož řidičem byl dvaadvacetiletý muž. Součástí silniční kontroly byl také test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. 'Výsledek byl pozitivní a vykázal přítomnost amfetaminu. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasil', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová. V další jízdě již pokračovat nesměl. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy.

Alkohol za volantem
Policisté zastavili v pondělí 12. července kolem půl jedenácté dopoledne na ulici Nádražní v Pelhřimově osobní auto Volkswagen. 'Řidičem vozidla byl šestadvacetiletý muž, který se na výzvu policistů podrobil dechové zkoušce. Její výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 0,32 promile alkoholu. Stejnou hodnotu vykázalo také opakované měření. Policisté muži na místě zakázali další jízdu', informovala S. Rázlová. Případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán.

Test vykázal přítomnost marihuany
Policisté zastavili v pondělí 12. července krátce před pátou hodinou odpoledne na ulici V. Nezvala osobní auto Škoda, jehož řidičem byl sedmatřicetiletý muž. Součástí silniční kontroly byla dechová zkouška a test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. 'Výsledek dechové zkoušky byl negativní. Opačně tomu však bylo v případě testu na drogy, který vykázal přítomnost marihuany. Policisté řidiče vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasil', uvedla mluvčí policistů Stanislava Rázlová. V další jízdě již pokračovat nesměl a policisté případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy.

Test na drogy byl pozitivní
V pondělí 12. července po půl deváté večer kontrolovali policisté na ulici Chelčického ve Žďáře nad Sázavou auto Volkswagen. 'Výsledek testu byl u sedmadvacetiletého řidiče pozitivní a vykázal přítomnost amfetaminu a kokainu. S výzvou k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu muž souhlasil', informovala S. Rázlová. Policisté mu další jízdu zakázali a případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)