Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: opilý muž skončil na záchytce; řidiči pod vlivem alkoholu

V úterý 13. července kolem půl jedné ráno přijali policisté oznámení o muži, který ležel na silnici ve Velké Bíteši na Žďársku. Policisté na místě nalezli jednatřicetiletého muže, který vykazoval známky značné opilosti. To také potvrdila dechová zkouška, jejíž naměřená hodnota činila 2,97 promile alkoholu. Vzhledem k tomu, že muž svým jednáním ohrožoval svůj život a zdraví, policisté ho zajistili a eskortovali na záchytku k vystřízlivění. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
Muž je podezřelý z přestupků
Policisté kontrolovali v úterý 13. července kolem čtvrté hodiny ráno na ulici Havlíčkova v Ledči nad Sázavou na Havlíčkobrodsku osobní auto Škoda. 'Řidičem vozidla byl osmatřicetiletý muž, který se na výzvu policistů podrobil dechové zkoušce. Výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 0,51 promile alkoholu. Stejnou naměřenou hodnotu vykázalo také opakované měření. Dále policisté v rámci kontroly zjistili, že vozidlo, které muž k jízdě užil, má od letošního dubna propadlou technickou kontrolu. Policisté muži na místě další jízdu zakázali a zadrželi mu řidičský průkaz', uvedla mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Muž je podezřelý ze spáchání přestupků na úseku dopravy, kterými se dále bude zabývat příslušný správní orgán.

Za volant muž usedl v době zákazu
V úterý 13. července kolem půl páté odpoledne zastavili policisté na ulici Znojemská v Jihlavě osobní automobil Ford. 'Provedená lustrace ukázala, že pětatřicetiletý muž, usedl za volant vozidla i přes to, že má od letošního května vyslovený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel. Za volant vozidla nesmí usednout do konce června roku 2022', informovala S. Rázlová. V další jízdě muž již pokračovat nesměl a je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Alkohol za volantem
Policisté zastavili v úterý 13. července krátce před devátou hodinou večer na silnici první třídy mezi Rozkoší a Humpolcem na Pelhřimovsku osobní auto Audi. 'Jeho třiapadesátiletý řidič se v rámci kontroly podrobil dechové zkoušce. Výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 0,46 promile alkoholu. Také opakovaná měření byla pozitivní. Policisté muži na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz', uvedla policejní mluvčí Stanislava Rázlová. Případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)