Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Bouřka zasáhla Vysočinu, hasiči zasahovali u více jak čtyřiceti událostí

Bouřka, která se přehnala v noci ze středy na čtvrtek Vysočinou, opět zaměstnala hasiče, zasahovali u více jak čtyřiceti událostí. Nejvíce se potýkali s odstraňováním spadlých stromů a čerpáním vody. Stovky domácností jsou bez elektrického proudu.
„Na Pelhřimovsku hasiči likvidovali spadené stromy například v Putimově, Rynárci, Černovicích, Počátkách, Jakubíně, Zhoři nebo Zachotíně', informovala mluvčí hasičů na Vysočině Petra Musilová.

Prudký déšť opět omezil také dopravu. „V Pelhřimově v ulici Myslotínská voda opět zatopila viadukt. Silnice jsou jinak průjezdné a nemáme hlášeno žádné zranění', dodala mluvčí policistů Dana Čírtková.
'Ve vodě uvízlo několik vozidel. Hasiči provedli jejich vyproštění a propustek pod viaduktem pročistili. Všechny události, u kterých jsme v souvislosti s počasím zasahovali, se obešly bez zranění osob,' doplnila P. Musilová.

Bez elektřiny jsou stovky domácností po celém Česku, z Vysočiny asi nejvíce na Pelhřimovsku. „Bouřky v noci způsobily více než deset poruch na vedení vysokého napětí a bez elektřiny bylo na našem distribučním území více než devět tisíc domácností. Nicméně většinu poruch se nám ještě během noci podařilo odstranit, v tuhle chvíli zůstává bez elektřiny 800 domácností. Přibližně 400 domácností je na Znojemsku, zbylých 400 na Táborsku a Pelhřimovsku', poskytla informace Martina Slavíková vedoucí Koncernové komunikace skupiny E.ON.
Nejčastějším důvodem poruch je poškozené vedení, které způsobily stromy a větve spadlé na vedení, a také zničené izolátory.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)