Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: vandal poškodil lak na autě; silně opilý muž skončil na záchytce; muž bez řidičáku usedl za volant

V ulici U Dlouhé stěny v Jihlavě poškodil od půl páté odpoledne úterý 13. července do osmé hodiny ráno následujícího dne lak na zaparkovaném osobním autě Volkswagen, čímž majiteli způsobil škodu kolem devíti tisíc korun. Policisté případ prošetřují jako přestupek proti majetku a po pachateli pátrají. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
Opilý muž nadýchal přes čtyři promile, skončil na záchytce
Ve středu 14. července kolem druhé hodiny odpoledne přijali policisté oznámení o opilém muži, který se nacházel na ulici Nádražní v Pelhřimově. 'Policisté na místě nalezli pětapadesátiletého muže, který ležel na chodníku a vykazoval známky značné opilosti. To také potvrdila dechová zkouška, jejíž naměřená hodnota činila 4,07 promile alkoholu. Vzhledem k tomu, že muž svým jednáním ohrožoval svůj život a zdraví, policisté ho zajistili a eskortovali na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová.

Alkohol za volantem
Policisté z obvodního oddělení v Náměšti nad Oslavou zastavili ve středu 14. července kolem půl šesté ráno u Rapotic na Třebíčsku osobní auto Toyota. 'Řidičkou byla pětačtyřicetiletá žena, která se na výzvu policejní hlídky podrobila dechové zkoušce. Výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 0,40 promile alkoholu', uvedla S. Rázlová. Také opakované měření vykázalo pozitivní výsledek. Policisté ženě zakázali další jízdu a vše zadokumentovali. Řidička se bude z přestupkového jednání na úseku dopravy zodpovídat před příslušným správním orgánem.

Muž za volant usedl v době zákazu
Muže, který za volant vozidla usedl v době vysloveného zákazu, odhalili ve středu 14. července policisté z obvodního oddělení v Moravských Budějovicích na Třebíčsku. 'Osobní auto Audi kontrolovala policejní hlídka na ulici Husova před šestou hodinou ráno. Provedená lustrace ukázala, že šestadvacetiletý muž má okresním soudem vyslovený dvouletý zákaz řízení a za volant vozidla nesmí usednout do poloviny roku 2022. V další jízdě již pokračovat nesměl a svým jednáním naplnil znaky skutkové podstaty trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)