Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: opilec obtěžoval před domem, skončil na záchytce; cyklista nadýchal téměř dvě promile; řidič v Pelhřimově nadýchal 3,5 promile

Opilý šestadvacetiletý muž v obci nedaleko Humpolce na Pelhřimovsku se zdržoval před domem, vykřikoval nesrozumitelná slova, bouchal na dveře a zvonil na zvonek. Policistům, kteří byli na místo přivoláni, nadýchal 1,98 promile. Policisté jej zajistili a eskortovali na záchytku k vystřízlivění. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
Cyklista nadýchal téměř dvě promile
Policisté zastavili v neděli 18. července krátce po půl jedenácté večer opilého třicetiletého cyklistu na silnici druhé třídy mezi obcemi Závidkovice a Světlá nad Sázavou na Havlíčkobrodsku. 'Dechová zkouška, které se na výzvu policistů podrobil, vykázala naměřenou hodnotu 1,81 promile alkoholu. Také opakované měření bylo pozitivní. V další jízdě již muž pokračovat nesměl', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Policisté případ zadokumentovali a z přestupku na úseku dopravy se muž bude zodpovídat před příslušným správním orgánem.

Alkohol za volantem
Policisté zastavili v neděli 18. července kolem půl šesté ráno na ulici Pražská v Jihlavě osobní auto Opel. 'Jeho pětačtyřicetiletý řidič se v rámci kontroly podrobil dechové zkoušce a její naměřená hodnota činila 0,44 promile alkoholu. Také opakovaná měření byla pozitivní. Policisté muži na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz', uvedla S. Rázlová. Případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán.

Za volant usedl značně opilý řidič
V sobotu 17. července krátce před jedenáctou hodinou dopoledne zastavili policisté na silnici první třídy na ulici Nádražní v Pelhřimově osobní automobil Ford. 'Jeho dvaapadesátiletý řidič se na výzvu policistů podrobil dechové zkoušce. Výsledek vykázal naměřenou hodnotu 4,28 promile alkoholu. Výsledky opakovaných měření byly 3,44 a 3,52 promile. Policisté muži na místě další jízdu zakázali a zadrželi řidičský průkaz', informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová. Vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Řidič je podezřelý z přestupku
Třebíčští dopravní policisté kontrolovali v pátek 16. července kolem půl deváté večer na silnici třetí třídy v katastru obce Šašovice na Třebíčsku osobní auto Fiat. Řidičem vozidla byl pětačtyřicetiletý muž, který se v rámci kontroly podrobil dechové zkoušce. Výsledek byl pozitivní a naměřená hodnota činila 0,57 promile alkoholu. Stejný výsledek vykázalo také opakované měření. V další jízdě již muž pokračovat nesměl a z přestupkového jednání na úseku dopravy se bude zodpovídat před příslušným správním orgánem.

Řidič nadýchal přes jedno promile
V neděli 18. července kolem půl dvanácté v noci kontrolovali policisté v Novém Městě na Moravě na ulici Žďárská osobní auto Škoda. 'Třiačtyřicetiletý řidič se v rámci kontroly podrobil dechové zkoušce. Výsledek byl pozitivní a muž nadýchal 1,55 promile alkoholu. Také opakovaná měření byla s pozitivním výsledkem a jejich hodnoty činily 1,68 a 1,67 promile', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Policisté muži další jízdu zakázali a vše zadokumentovali. Muž svým jednáním naplnil znaky skutkové podstaty trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)