Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: zloděj ze zahradního domku ukradl věci za 30 tisíc; krádež elektrokola; řidiči pod vlivem drog

Ze zahradního domku a chaty v ulici Břevnická v Havlíčkově Brodě ukradl neznámý zloděj v době od večerních hodin soboty 17. července do odpoledních hodin středy 21. července nářadí, elektroniku, dalekohled, oblečení a kosmetiku. Majiteli vznikla předběžná škoda přes třicet tisíc korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to krádeže a porušování domovní svobody a po pachateli pátrají. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
Krádež elektrokola
Policisté prověřují krádež elektrokola, ke které došlo v noci z úterý 20. července na středu v Želetavě na Třebíčsku. 'Pachatel vnikl do objektu na ulici Pražská, odkud odcizil zajištěné a uzamčené elektrokolo v hodnotě kolem patnácti tisíc korun', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Policisté vše zadokumentovali a případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a po pachateli pátrají.

Řidič pod vlivem marihuany
Ve čtvrtek 22. července krátce před jedenáctou hodinou dopoledne kontrolovali policisté na ulici Pávovská v Jihlavě osobní auto Škoda. 'Výsledek testu na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami byl u muže pozitivní na marihuanu. S výzvou k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu muž souhlasil', uvedla S. Rázlová. Policisté mu další jízdu zakázali a případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy.

Muž řídil pod vlivem amfetaminu
Policisté zastavili ve čtvrtek 22. července kolem poledne na ulici Ronovská v Přibyslavi na Havlíčkobrodsku osobní auto Renault. 'Řidičem vozidla byl pětatřicetiletý muž, který se v rámci kontroly podrobil testu na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Výsledek byl pozitivní a vykázal přítomnost amfetaminu. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, což bezdůvodně odmítl', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová. V další jízdě již pokračovat nesměl. Muž se bude před příslušným správním orgánem zodpovídat z přestupku na úseku dopravy.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)