Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Filmový klub v Jihlavě francouzský film Anette

Filmový klub v Jihlavě uvede v pondělí 26. července v kině Dukla od 19.30 hodin snímek Anette. Muž a žena se zamilují, založí rodinu, postupně se vše zkomplikuje a tragicky vyhrotí. Mužem je stand-up komik Henry ve skvělém podání Adama Drivera, ženou operní diva Ann, kouzelně ztvárněná Marion Cotillard. Po narození dcery jménem Annette se začnou vztahové problémy, během zamilovanosti tak samozřejmě přehlížené, zvýrazňovat až do rozměrů velké tragédie. Toto je velmi stručný popis dějové linie, která není až tak důležitá - je především odrazovým můstek k něčemu mnohem zajímavějšímu.
Francouzský svérázný filmový tvůrce Leos Carax natočil jako zatím svůj poslední filmový počin něco, co tu ještě nebylo. Originální, rozporuplný, působivý, výpravný, řemeslně velmi dobře zvládnutý film, který není pro každého diváka. Carax zvolil tentokrát formu parodie na muzikály, avšak nakonec se tento snímek ukazuje sám o sobě jako velmi zdařilý muzikál (také díky dvojici inspirátorů a scenáristů tohoto filmu bratrů Rona a Russella Maelových z kapely Spark).

Carax ve svém díle vypráví příběh Henryho a Ann a jejich lásky, ze které se zrodí jejich výjimečná dcera. Henry je úspěšný komik a Ann je slavná operní pěvkyně, dohromady tvoří zkrátka perfektní a talentovaný pár. Vše se však změní, když se jim narodí jejich dcera Annette, která má neobvyklý dar… Kromě velkolepého vizuálního ztvárnění a skvělé hudební linie je neopakovatelným zážitkem herecký a pěvecký výkon Adama Drivera v roli Henryho. Annette má magickou atmosféru; příběh lásky, zrady, žárlivosti i zázraků obdaruje každého diváka, některého obdivem, jiného úžasem, dalšího zklamáním.

Režie: Léos Carax
Scénář: Ron Mael, Russell Mael
Kamera: Caroline Champetier
Hudba: Ron Mael, Russell Mael
Produkce: Charles Gillibert
Hrají: Adam Driver, Marion Cotillard, Simon Helberg, Rebecca Dyson-Smith, Lila Fukušima, Natalie Jackson Mendoza, Ron Mael, Kiko Mizuhara a další

Annette
Francie/Mexiko/USA/Švýcarsko/Belgie/Japonsko, 2021, DCP, bar., anglicky, české titulky, 139 minut

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)