Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: motorkář po nehodě utrpěl vážná zranění; muž před policisty uhnul na pole, následně nadýchal kolem jedné promile; traktoristovi se odpojil vlek, poškodil auta a sloup

Policisté v pátek 23. července krátce před 17. hodinou odpoledne přijali oznámení o nehodě, která se stala na Havlíčkobrodsku. Sedmadvacetiletý motorkář Kawasaki jel v Golčově Jeníkově po hlavní silnici II/345 po ulici Chotěbořská ve směru na Vilémov. V místě začal předjíždět traktor tovární značky New Holland s přívěsem. Řidič traktoru ve stejné chvíli započal odbočovat vlevo na vedlejší silnici do ulice Za Pivovarem. Motorkář na danou situaci zareagoval prudkým brzděním a tento manévr nezvládl, když pravým předním bokem motocyklu narazil do levého zadního kola traktoru New Holland. Řidič motocyklu při nárazu utrpěl těžká zranění, se kterými byl letecky transportován do fakultní nemocnice do Hradce Králové. Ke zranění jiných osob nedošlo. Alkohol vyloučili policisté u obou řidičů dechovou zkouškou. Při nehodě vznikla hmotná škoda na motocyklu a traktoru v celkové výši 115 tisíc korun. Další okolnosti dopravní nehody, stejně jako míra zavinění, jsou předmětem policejního šetření ze strany policistů dopravního inspektorátu Havlíčkův Brod. Uvedla to policejní mluvčí Dana Čírtková.
Motocyklista nezvládl řízení a havaroval
Policisté přijali v pátek 23. července v půl šesté ráno oznámení o dopravní nehodě, která se stala na Třebíčsku. Řidič projížděl s motocyklem značky YAMAHA po silnici II/392 u Mohelna ve směru jízdy od Mohelna směrem k obci Dukovany. Motorkář se při jízdě nechoval ohleduplně a ukázněně a nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a dopravně technickému stavu silnice. Po projetí pravotočivé zatáčky vyjel do levého silničního příkopu a havaroval v poli. Při nehodě došlo ke zranění pětapadesátiletého řidiče, kterého záchranáři odvezli do nemocnice v Třebíči k ošetření. K jinému zranění osob nedošlo. Dechovou zkoušku na alkohol u řidiče provedli na místě nehody policisté z obvodního oddělení Hrotovice s negativním výsledkem. Při nehodě vznikla hmotná škod ve výši 20 tisíc korun.

Když zahlédl policejní hlídku, odbočil na polní cestu
Policisté z Hrotovic na Třebíčsku v rámci běžného výkonu služby dohlíželi v pátek 23. července dopoledne na bezpečnost a plynulost v silničním provozu. Kolem půl jedenácté chtěli policisté provést silniční kontrolu osobního vozu Škoda Octavia, jehož řidič projížděl po silnici III/15245 z Hrotovic směrem na Dalešice. 'Když ale řidič spatřil policejní hlídku, rychle odbočil před hlídkou vlevo na polní cestu. Policisté i přesto osobní auto a jeho řidiče zkontrolovali a velice brzy vyšlo najevo, proč se řidič chtěl kontrole vyhnout. Policisté vyzvali řidiče, aby předložil doklady potřebné pro řízení a provoz vozidla. Poté řidiče vyzvali k provedení dechové zkoušky, jejíž výsledek byl pozitivní - 0,85 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledek měly také opakované dechové zkoušky - 0,98, 1,00 a 0,72 promile alkoholu v dechu. Devětadvacetiletý řidič s naměřenými hodnotami souhlasil a nežádal lékařské vyšetření spojené s odběrem krve. Policistům doznal požití alkoholu předchozího dne', informovala mluvčí policistů Dana Čírtková. Policisté zadrželi muž řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku, který policisté zadokumentovali a odevzdají jej k řešení do správního řízení místně příslušnému správnímu orgánu.

Řidič traktoru si špatně připojil vlek
Policisté přijali v pátek 23. července deset minut po třinácté hodině oznámení o dopravní nehodě, která se stala v Polné na Jihlavsku v ulici Jungmannova na silnici II/351. Řidič projížděl s traktorem a nákladním přívěsem od obce Jamné do centra Polné. 'Za jízdy se nechoval dostatečně ohleduplně a ukázněně a řádně nepřipojil nákladní přívěs za traktorem, který se v klesání od traktoru odpojil a následně poškodil dvě osobní auta a podomácku vyrobený přívěs na pole, které byly odstaveny u domu. Dále pak nákladní přívěs narazil do sloupu veřejného osvětlení u přechodu pro chodce a narazil do oplocení pozemku, kde se následně přívěs zastavil', popsala událost Dana Čírtková. Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění osob. Traktor byl s přívěsem po dopravní nehodě plně pojízdný bez nutnosti odtahu. Na traktoru při dopravní nehodě nevzniklo žádné poškození. Na nákladním přívěsu a poškozených vozidlech a dalším majetku dosáhla škoda částky ve výši 120 tisíc korun. Policisté u devětatřicetiletého traktoristy provedli dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Věc dopravní nehody policisté vyřešili na místě uložením pokuty v příkazním řízení.

Usedl za volant, ale měl vyslovený opakovaný zákaz řízení
V sobotu 24. července po patnácté hodině kontrolovala policejní hlídka řidiče osobního vozidla Peugeot 206, který řídil vozidlo a projížděl po silnici II /135 z obce Budislav přes obec Březina, až na Táborsko, následně do obce Mnich s úmyslem pokračovat do Kamenice nad Lipou na Pelhřimovsku. Bezprostředně za obcí Mnich vozidlo zastavila a kontrolovala policejní hlídkou obvodního oddělení Kamenice nad Lipou. 'Při silniční kontrole policisté zjistili, že řidič má rozhodnutím Městského úřadu Tábor vysloveny souběžně dva zákazy řízení všech motorových vozidel, kdy jeden z nich je na dobu dvaceti měsíců, tedy do října příštího roku. Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Devětadvacetiletý řidič je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí', informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Muž usedl za volant pod vlivem alkoholu
Policisté ze Žďáru nad Sázavou vyjížděli v pátek 23. července nad ránem kolem třetí hodiny na základě oznámení od strážníků městské policie k případu podnapilého řidiče. Strážníci žďárské městské policie zastavili k silniční kontrole řidiče osobního vozidla Škoda Octavia. Řidič s vozidlem projížděl po silnici 1/37 od Stržanova do Žďáru nad Sázavou. Strážníci pojali podezření, že řidič je pod vlivem alkoholu, proto na místo k asistenci přizvali policejní hlídku. 'Policisté vyzvali řidiče k provedení dechové zkoušky, jejíž výsledek byl pozitivní – 2,43 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledek měla také opakovaná dechová zkouška, jejíž hodnota činila 2,44 promile alkoholu v dechu. Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil a lékařské vyšetření spojené s odběrem krve nepožadoval. Jednačtyřicetiletý muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky', uvedla D. Čírtková. Policisté muži zakázali další jízdu, zadrželi mu řidičský průkaz a ve věci zahájili úkony trestního řízení.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)