Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: hledaný muž putoval do vězení; krádež autorádia; za volantem bez řidičáku a pod vlivem alkoholu

Osobu, po které bylo vyhlášeno pátrání, vypátrali ve středu 28. července kolem půl desáté večer policisté v ulici Humpolecká v Havlíčkově Brodě. Na pětatřicetiletého muže vydal okresní soud příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. Muže policisté zatkli a po provedení potřebných úkonů ho eskortovali do věznice. Uvedla to policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
Zloděj ukradl autorádio
Policisté pátrají po pachateli, který se vloupal do zaparkovaného auta v době od neděle 25. července do pondělního večera v ulici Mahlerova v Jihlavě. 'Zloděj vnikl do uzamčeného automobilu Škoda Fabia a ukradl panel autorádia, čímž majiteli způsobil škodu kolem jednoho tisíce korun', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Po pachateli policisté pátrají.

Muž řídil auto přes uložený zákaz
Ze spáchání trestného činu je podezřelý dvaapadesátiletý muž, který řídil vozidlo, i když to má zakázáno. Ve středu 28. července jel před půl šestou ráno s automobilem Opel v Třebíči po ulici Heliadova. 'Při kontrole policisté zjistili, že má řidič od letošního jara na základě rozhodnutí městského úřadu vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na dobu jednoho roku. Dále policisté muži při dechové zkoušce naměřili hodnotu 0,39 promile alkoholu a opakovaná zkouška u něho ukázala hodnotu ještě vyšší, dopustil se tak přestupkového jednání', uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ policisté prověřují.

Řidič je podezřelý z přestupků
Ve středu 28. července zastavili policisté v Jihlavě řidiče vozidla Renault Clio, který jel před jedenáctou hodinou dopoledne po ulici Žižkova. 'Muž při kontrole nepředložil řidičský průkaz a policisté zjistili, že ho ani nevlastní. Dechová zkouška byla u muže negativní. Dále u osmačtyřicetiletého muže policisté provedli test na zjištění ovlivnění návykovou látkou, který byl pozitivní na kokain', informovala Jana Kroutilová. Policisté mu zakázali pokračovat v další jízdě. Muž je podezřelý ze spáchání přestupků na úseku dopravy, které policisté šetří.

Test byl u řidiče pozitivní na drogy
Policisté z Kamenice nad Lipou kontrolovali ve středu 28. července kolem půl páté odpoledne na silnici druhé třídy u Včelničky na Pelhřimovsku osobní auto Citroen, jehož řidičem byl jednačtyřicetiletý muž. 'Součástí silniční kontroly byl také test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Výsledek byl pozitivní a vykázal přítomnost marihuany. Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasil', uvedla mluvčí policistů Stanislava Rázlová. Muž v další jízdě již pokračovat nesměl. Policisté případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy.

Řidič je podezřelý z přestupku
Devětatřicetiletého řidiče, u něhož test na drogy vykázal přítomnost amfetaminu, zastavili ve středu 28. července policisté. Osobní auto Škoda kontrolovala policejní hlídka kolem šesté hodiny ráno v ulici Jihlavská ve Žďáře nad Sázavou. 'Policisté muže vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasil. Další jízdu mu zakázali a případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy', informovala mluvčí policistů Stanislava Rázlová.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)