Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: mladík, po kterém bylo vyhlášeno pátrání, byl nalezen opilý; opilec ohrožoval provoz na trati; vloupání do chaty

V sobotu 31. července byli policisté v Havlíčkově Brodě před jednou hodinou ráno přivoláni k řece Sázavě, kde se nacházel mladý muž, který chtěl skočit do vody a choval se agresivně vůči svému okolí. Před hlídkou, která na místo vyjela, se snažil utéct. Policisté ho zajistili a zjistili, že se jedná o šestnáctiletého mladíka, po kterém bylo vyhlášeno pátrání, neboť o pár dní předtím utekl ze zařízení pro mládež. Byl opilý, nadýchal přes dvě promile alkoholu. Po vyšetření lékařem policisté mladistvého chlapce odvezli na záchytku a po vystřízlivění si ho převzalo příslušné zařízení pro mládež. Policisté zjišťují, za jakých okolností se mladík k alkoholu dostal, případ šetří pro podezření ze spáchání přestupku. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Opilý muž ohrožoval sebe i provoz na železniční trati
V neděli 1. srpna byli policisté před sedmou hodinou večer přivoláni k železniční trati v blízkosti vlakového nádraží v Golčově Jeníkově na Havlíčkobrodsku, kde se nacházel zjevně opilý muž. Ohrožoval sebe i provoz na trati. 'U osmadvacetiletého muže při dechové zkoušce naměřili hodnotu 1,4 promile alkoholu. Byl zmatený, nebyl schopen samostatné chůze ani se o sebe postarat', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Policisté opilého muže zajistili a odvezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Muž je podezřelý z přestupkového jednání, které policisté šetří.

Muž měl přes tři promile alkoholu, chtěl si ublížit
V neděli 1. srpna přijali policisté oznámení od ženy, která měla obavu o svého příbuzného. 'Muž ji kontaktoval prostřednictvím mobilního telefonu a z jeho zprávy vyplynulo, že se snaží ohrozit svůj život. Policisté vyjeli ke garáži v Třebíči, kde se měl nacházet, a zjevně opilého muže nalezli. Šetřením zjistili, že se pokoušel ublížit si strkáním kovových předmětů do elektrické zásuvky', informovala Jana Kroutilová. Při dechové zkoušce policisté muži naměřili přes tři a půl promile alkoholu. Přivolaná zdravotnická záchranná služba opilého muže odvezla na vyšetření do nemocnice.

Vloupání do bytu
Policisté pátrají po pachateli, který se v Jihlavě vloupal do bytu a způsobil škodu za necelých třicet tisíc korun. Ke spáchání činu došlo v pátek 30. července v době mezi pátou a desátou hodinou večer v ulici Březinova. 'Pachatel vnikl do bytu panelového domu a odcizil televizi, finanční hotovost, oblečení a další věci. Policisté provedli ohledání a zadokumentování místa činu a šetření v lokalitě. Dále zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody. Případ policisté prověřují', uvedla mluvčí policistů Jana Kroutilová.

Vloupání do rekreační chaty
Ve Vojetíně na Žďársku se v době od začátku roku do neděle 1. srpna vloupal pachatel do rekreační chaty. 'Odcizil sekeru, motorovou pilu a další věci. Krádeží způsobil pachatel škodu za necelých devět tisíc korun. Další škoda vznikla majiteli chaty poškozením zařízení. Případ policisté prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody, po pachateli pátrají', informovala mluvčí.

Jednašedesátiletý řidič byl pod vlivem alkoholu
V pondělí 2. srpna zastavili policisté u obce Nechyba na Pelhřimovsku řidiče, který jel před osmou hodinou ráno s vozidlem Peugeot po silnici ve směru od Černovic. 'U muže provedli dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 0,88 promile alkoholu. Obdobné hodnoty u něho ukázaly také opakované zkoušky. Policisté jednašedesátiletému řidiči zakázali pokračovat v další jízdě a na místě mu zadrželi řidičský průkaz', uvedla J. Kroutilová. Muž je podezřelý ze spáchání závažného přestupku na úseku dopravy, který policisté šetří.

Řidič byl pod vlivem alkoholu
V neděli 1. srpna jel v Menharticích na Třebíčsku třiadvacetiletý řidič vozidla Ford Transit, kterého před desátou hodinou večer zastavili policisté a provedli kontrolu. 'U muže při dechové zkoušce naměřili hodnotu 1,3 promile alkoholu a obdobnou hodnotu u něho ukázala také opakovaná zkouška. Řidič již v další jízdě nesměl pokračovat, přišel o řidičský průkaz. Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují', informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)