Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Z policejního deníku: zfetovaný recidivista se vloupal na soukromý pozemek; zloděj ukradl věci za 30 tisíc; opilá žena bourala s autem

Ze spáchání trestného činu je podezřelý čtyřiadvacetiletý muž, který vnikl na začátku července dopoledne ve Světlé nad Sázavou na Havlíčkobrodsku na cizí pozemek domu. Podezřelý muž se na zahradu dostal po překonání oplocení, které při tom poškodil. Policistům alkohol nenadýchal ale test ukázal pozitivní hodnotu na amfetamin. Navíc muž je o opakovaně soudně trestaný recidivista. Policisté na základě shromážděných důkazů sdělili muži podezření z přečinu porušování domovní svobody a případ řeší ve zkráceném přípravném řízení. Uvedla to policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Vloupání do domu a krádež věcí za 30 tisíc
Policisté pátrají po pachateli, který se v pondělí 2. srpna v době mezi jednou hodinou v noci a jedenáctou dopoledne ve Žďáře nad Sázavou vloupal do rodinného domu. 'Pachatel vnikl na oplocený pozemek, vylezl k oknu, které rozbil, a dostal se do domu. Odcizil sluchátka, hodinky, peněženku a další věci. Krádeží způsobil pachatel škodu za více než třicet tisíc korun. Další škoda vznikla poškozením', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Případ policisté prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody, po pachateli a odcizených věcech pátrají.

Opilý muž rozbil dveře
V úterý 3. srpna přijali policisté po druhé hodině ráno oznámení od ženy, která měla obavu ze svého známého. 'Muž totiž přišel k domu v obci nedaleko Třebíče, kde žena bydlí, a za použití násilí se snažil dostat dovnitř. Policistům muž nadýchal 1,72 promile alkoholu. Pozitivní u něho byl také test na zjištění ovlivnění návykovou látkou. Policisté místo ohledali a zadokumentovali. Podezřelý muž poškodil vstupní dveře, u kterých rozbil skleněnou výplň', uvedla J. Kroutilová. Policisté opilého muže odvezli na záchytku k vystřízlivění. Je podezřelý ze spáchání přestupku proti majetku, případ policisté šetří.

Opilý muž se choval agresivně
V pondělí 2. srpna vyjeli policisté po desáté hodině večer do obce na Moravskobudějovicku, kde se nacházel na ulici opilý muž, který se choval útočně a hrubě ke svému okolí. 'Podezřelého muže policisté vypátrali na louce. Při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu přes dvě promile alkoholu. Policisté opilého osmačtyřicetiletého muže odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění', informovala mluvčí policistů Jana Kroutilová. Je podezřelý ze spáchání přestupku proti občanskému soužití, případ policisté dále šetří.

Opilého muže policisté zajistili
V pondělí 2. srpna byli policisté v Polné na Jihlavsku po desáté hodině večer přivoláni k domu, kde se dle přijatého oznámení nacházel opilý muž, který se choval hrubě a agresivně. Na místo vyjeli policisté situaci prověřit. 'Provedeným šetřením zjistili, že opilý muž přišel k bytu své známé a snažil se dostat dovnitř. Když žena odmítla vyhovět, do dveří kopal, čímž je poškodil. Policisté dvaačtyřicetiletého muže zajistili. Provedli u něho dechovou zkoušku, při které mu naměřili přes dvě a půl promile alkoholu', uvedla J. Kroutilová. Následně opilého muže odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku proti majetku, případ policisté šetří.

Opilá žena s autem narazila do zdi
V pondělí 2. srpna jela v Humpolci na Pelhřimovsku před druhou hodinou odpoledne řidička vozidla Renault Megane po ulici Na Kasárnách, kde najela na obrubník a narazila do zdi domu. 'Poté začala couvat a po krátkém popojetí s automobilem zůstala stát vzhledem k jeho nepojízdnosti. Ke zranění osob při nehodě nedošlo. Přivolaní policisté provedli u třiašedesátileté ženy dechovou zkoušku, při které jí naměřili hodnotu 1,89 promile alkoholu. Opakované zkoušky u ní ukázaly hodnoty ještě vyšší. Poškozením domu vznikla předběžně vyčíslená škoda třicet tisíc korun', popsala čin opilé řidičky mluvčí policistů. Dopravní nehodu policisté šetří. Žena je podezřelá ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.

Sedmadvacetiletý řidič boural na kruhovém objezdu, vrtulník ho transportoval do Brna
V pondělí 2. srpna došlo před druhou hodinou odpoledne na kruhovém objezdu obchvatu u Velkého Beranova na Jihlavsku k dopravní nehodě. 'Sedmadvacetiletý řidič vozidla Škoda Octavia jel ve směru od Velkého Meziříčí a nepřiměřenou rychlostí vjel do prostoru kruhového objezdu rovně. Automobil přejel obrubník, pokračoval přes středový násyp, kde se vozidlo odrazilo, dopadlo na střešní část a pokračovalo v pohybu, přičemž narazilo do automobilu VW Transportér, jehož řidič již stihl zastavit. Při dopravní nehodě se řidič octavie těžce zranil a zdravotnickou záchrannou službou byl letecky transportován do brněnské nemocnice', popsala nehodu mluvčí policistů Jana Kroutilová. Ke zranění jiných osob nedošlo. U řidiče osobního vozidla nebylo možné vzhledem k jeho zraněním provést dechovou zkoušku, byl nařízen odběr krve. Policisté místo nehody ohledali a zadokumentovali. Škoda, která vznikla, byla předběžně vyčíslena na sedmdesát tisíc korun. Dopravní nehodu policisté šetří.

Řidič je podezřelý ze spáchání přestupků
V pondělí 2. srpna zastavili policisté v Telči na Jihlavsku před jedenáctou hodinou dopoledne řidiče vozidla Škoda Rapid, který jel po silnici na ulici Dačická. 'U šestadvacetiletý řidiče provedli test na zjištění ovlivnění návykovou látkou, který byl pozitivní na amfetamin. Dechová zkouška u něho byla negativní. Řidič se odmítl bezdůvodně podrobit lékařskému vyšetření a dopustil se tak dalšího přestupku', uvedla mluvčí. Policisté muži zakázali další jízdu a na místě mu zadrželi řidičský průkaz. Muž je podezřelý ze spáchání přestupkového jednání, které policisté šetří.

Foto: nehoda na kruhovém objezdu u Velkého Beranova

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)