Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Krytá část Vodního ráje v Jihlavě je po požáru do odvolání uzavřena

V interiéru Vodního ráje v Jihlavě je po požáru sauny, který vzplál v pondělí 2. srpna odpoledne, je nadále velké množství zplodin, které se dostaly vzduchotechnikou do celé budovy, ta se nyní odvětrává. Krytá část Vodního ráje bude zavřena až do odvolání. Venkovní část minimálně dva dny. Uvedl to mluvčí Služeb města Jihlavy s.r.o., které aquapark provozují, Martin Málek.
'Nejprve začal hořet saunový srub od něj se vznítilo dřevěné obložení, příčka k vodní páře, interiérové vybavení a podbití střechy. Požár přijelo hasit několik hasičských vozů a vysokozdvižná plošina. Hasiči požár dostali pod kontrolu během několika minut. Následně museli rozbit venkovní skla, rozebrat částečně obložení a podbití střechy a vše prolévat vodou', informoval M. Málek.

Příčina vzniku požáru bude předmětem dalšího šetření, zdali šlo o poruchu na elektroinstalaci nebo nějakém jiném zařízení. '
Naštěstí byl personál včas evakuován a nikdo nebyl zraněn. Krytá část se pro veřejnost v pondělí otvírá až od 14 hodin, takže návštěvníci ještě nebyli přítomni uvnitř aquaparku', doplnil.

Bazény ve venkovní části se nachází zcela mimo zasažený objekt, takže tam lidé nebyli v bezprostředním ohrožení. Podle hrubých odhadů škody přesáhnou více jak jeden milion korun. Musí se také zjistit zda není porušena statika budovy, protože železné nosníky pod střechou se vlivem velkého žáru zkroutily.

- red -

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)