Vytisknout článek...

Toto je text článku v denním vydání Regionalistu (http://regionalist.cz):

Krytá část bazénu E. Rošického v Jihlavě bude po odstávce od soboty otevřena pro veřejnost

Krytý bazén Evžena Rošického v Jihlavě bude po odstávce v sobotu 7. srpna otevřený pro veřejnost. V letním provozu bude otevřen až do úterý 31. srpna. Otevírací doba bude denně od 10 do 18 hodin. Uvedl to mluvčí Služeb města Jihlavy s.r.o, které bazén provozují, Martin Málek.
V letním provozu bude platit hodinové vstupné 55,- Kč pro dospělé a 40,- Kč pro děti od 6 do 15 let. Bude možné si také zakoupit celodenní vstupné 70,- Kč pro dospělé a 50,- Kč pro děti od 6 do 15 let. K dispozici budou pro návštěvníky za příznivého počasí i travnaté plochy za bazénem. V tomto období nebudou platit permanentky.
Sauna na bazénu E. Rošického bude v letním provozu denně od 17 do 21.30 hodin.

Mluvčí vysvětlil, že v době odstávky byla vyčištěna bazénová vana a akumulační jímky. Opravila se akumulační jímka malého bazénu a provedli se běžné údržbářské práce na technologiích bazénů. 'Nejzásadnější akcí byla celková rekonstrukce letitých šaten v prvním nadzemním podlaží, které slouží návštěvníkům tělocvičen. Zásadní bylo postavení nových příček mezi jednotlivými šatnami a položení podlahové krytiny. Rekonstrukce vyšla zhruba na jeden milion korun a zaplatil ji majitel objektu, kterým je město Jihlava', doplnil M. Málek.

Opětovné uvedení bazénu E. Rošického do letního provozu, bude ještě zveřejněno na informační tabuli a na www.bazen-rosickeho.cz.

'Veřejnost momentálně nemá k dispozici ke koupání a saunování krytou ani venkovní část Vodního ráje v Jihlavě, který je z důvodu požáru až do odvolání uzavřen', dodal mluvčí.

Eva ŠINKOVSKÁ

(originál článku je na adrese: http://regionalist.cz/denik/2007.php?idclanku=)